مرکز اطلاعات دارویی - مقدار مصرف دارو - عوارض دارو - تداخل دارو - مشخصات دارو

۲۵۲ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «جستجوی دارو» ثبت شده است

اطلاعات داروی دیکلوفناک Diclofenac (قرص، شیاف، کپسول، آمپول، ژل، قطره)

اطلاعات داروی دیکلوفناک Diclofenac (قرص، شیاف، کپسول، آمپول، ژل، قطره)

دانلود نرم افزار اطلاعات داروها
مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Diclofenac

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

 

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

دیکلوفناک سدیم در درد و التهاب ناشی از بیماری روماتیسمی شامل آرترین جوانان و دیگر اختلالات عضلانی-اسکلتی، دردهای بعد از جراحی و نیز نقرس حاد به کار می رود.

مکانیسم اثر:

دیکلوفناک از مهار کننده های قوی آنزیم سیکلواکسیژناز است. این دارو همچنین پروستاگلندین ها، پروستاسایکلین و ترومبوکسان را کاهش می دهد.

فارماکوکینتیک:

دیکلوفناک از راه های خوراکی یا رکتوم به طور کامل جذب می گردد. حداکثر غلظت سرمی 2 ساعت بعد از مصرف خوراکی ایجاد می شود. اتصال پروتئینی دارو 99 درصد بوده و متابولیت های دارو غیر فعال و نیمه عمر آن 2 ساعت است. دارو عمدتاً از راه ادرار دفع می گردد.

موارد منع مصرف:

مصرف این دارو در سه ماهه سوم بارداری اکیدا ممنوع است و جزء داروهای گروه X طبقه بندی می شود و ممکن است باعث مرگ یا نقص عضو جنین گردد. 

در بیماران حساس به ASA یا دیگر داروهای NSAID و بیماران دچار پورفیری کبدی نباید مصرف شود.

هشدارها:

1.در بیماران دچار اختلالات کلیوی، کبدی یا قلبی، با احتیاط و با حداقل میزان ممکن به کار رود. در ضمن وضعیت عملکرد کلیه مرتباً کنترل گردد. 

2.در بیماران دچار زخم معده فعال از مصرف خودداری شود. همچنین بیماران با سابقه زخم بهتر است از مصرف این دارو پرهیز نموده و در صورت بروز صدمات معده ای- روده ای مصرف آن قطع گردد. 

3.این دارو در افراد پیر و همچنین افرادی که سابقه حمله آسم و حساسیتی دارند با احتیاط مصرف شود. 

طی 2 سال گذشته گزارشات متعددی از فلج ناشی از تزریق دیکلوفناک در کودکان زیر 13 سال به مرکز ثبت و بررسی عوارض جانبی داروها ارسال شده است.

عوارض جانبی:

عوارض گوارشی شامل تهوع، اسهال، و نیز گاهگاهی خونریزی یا زخم ممکن است بروز نماید. واکنشهای آلرژیک بویژه آنژیوادم، برونکواسپاسم و بثورات جلدی و نیز عوارضی نظیر سرگیجه، سردرد، اختلالات شنوایی مانند وزوز گوش و دفع خون در ادرار ممکن است ایجاد گردد. 

طی 2 سال گذشته گزارشات متعددی از فلج ناشی از تزریق دیکلوفناک در کودکان زیر 13 سال به مرکز ثبت و بررسی عوارض جانبی داروها ارسال شده است.

تداخل دارویی:

در مصرف همزمان با مهارکننده های انزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین(ACE)، سبب مهار اثر ضد فشار خون این داروها گردیده، و احتمالاً خطر نارسایی کلیوی و هیپرکالمی را افزایش می دهد. مصرف داروهای ضد میکروبی از دسته کینولون ها همراه دیکلوفناک خطر بروز تشنج را افزایش می دهند. خطر سمیت کلیوی در صورت مصرف همزمان سیکلوسپورین و دیکلوفناک افزایش می یابد. دفع لیتیوم و نیز احتمالاً متوترکسات به وسیله این دارو کاهش یافته، سمیت آنها افزایش می یابد.

نکات قابل توصیه:

1.در سابقه زخم معده یا اختلالات شدید کبدی با احتیاط مصرف شود. 

2.در محل تزریق ممکن است درد و گاهگاهی صدمات بافتی ایجاد گردد. 

3.مصرف شیاف ممکن است سبب تحریک موضعی گردد. 

4.شکل تزریقی این دارو در کودکان زیر 13 سال نباید مصرف شود.

 

مقدار مصرف:

خو راکی: 

از راه خوراکی mg/day 100-75 به صورت منقسم در 3-2 مقدار منقسم ترجیحاً بعد از غذا مصرف می گردد. 

تزریقی: 

تزریق در عمق عضلات سرین، در حالات حاد و بعد از جراحی به میزان mg/day 75 (یک بار و در حالات شدید دوبار در روز) و حداکثر 2 روز انجام می شود. در کولیک حالب ها 75 میلی گرم تزریق می شود که در صورت لزوم 30 دقیقه بعد تکرار می گردد. 

شیاف: به میزان 100 میلی گرم و معمولاً در شب استعمال می شود.

                       

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

Tablet:25mg 

Suppository:50 mg 

Injection:75 mg/3 ml 

Topical Gel:1% 

Diclofenac cap C.R

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

ژل دیکلن 60 گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

آمپول دیکلن 75میلی گرم/3میلی لیتر

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک دی پی 50 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک دی پی 100 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک ابوریحان 100 میلی گرم

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

آمپول دیکلوژین 75میلی گرم/3میلی لیتر

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک ابوریحان 50میلی گرم

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

آمپول آلفن 25میلی گرم/میلی لیتر 3میلی لیتر

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

قرص آهسته رهش آلفن ایکس ال 100 میلی گرم

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

آمپول دیکلورن 75میلی گرم/3میلی لیتر

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک-اکسیر 25 میلی گرم

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک-ناژو 100 میلی گرم

داروسازی ایران ناژو [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک-ناژو 50 میلی گرم

داروسازی ایران ناژو [ ایران ]

 

ژل دیکلوفناک-ناژو 1% 60 گرم

داروسازی ایران ناژو [ ایران ]

 

قطره چشمی بایوفناک 0.1%

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

ژل دیکلوفناک-بهسا 1%

داروسازی بهسا [ ایران ]

 

ژل دیکلوفناک-بهوزان 1% 60 گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک-بهوزان 50 میلی گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک-بهوزان 100 میلی گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

کپسول دیکلوتارد 100 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک تی.دی 100 میلی گرم

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک-جالینوس 25 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک-جالینوس 50 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک-حکیم 50 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قرص آهسته رهش دیکلوکیم 100 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

ژل دیکلوکیم 1% 60 گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قرص روکش دار دیکلوفناک-حکیم 25 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قرص روکشدار دیکلوفاک-حکیم 50 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

شیاف دیکلوفناک-حکیم 100 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

ژل رازودیکلوفناک 1% 60 گرم

داروسازی رازک [ ایران ]

 

قرص دیکلورامین 25 میلی گرم

داروسازی راموفارمین [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک رها 50 میلی گرم

داروسازی رها [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک روزدارو 25 میلی گرم

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک زهراوی 25 میلی گرم

داروسازی زهراوی [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک سبحان 50 میلی گرم

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

ژل دیکلوفناک-سبحان 1% 60 گرم

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک-سبحان 25 میلی گرم

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

قطره چشمی دیکلوپتین 0.1%

داروسازی سینا دارو [ ایران ]

 

کپسول آهسته رهش پین اف 100

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قرص دیکلوفناک شهردارو 50 میلی گرم

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

کپسول پلت آهسته رهش دیکلوفناک سدیم فارابی 100 میلی گرم

داروسازی فارابی [ ایران ]

 

کپسول آهسته رهش مدافناک 100 میلی گرم

داروسازی مداوا [ ایران ]

 

شیاف لوفدیک 50 میلی گرم

داروسازی کاسپین تامین [ ایران ]

 

آمپول لوفدیک 75میلی گرم/3میلی لیتر

داروسازی کاسپین تامین [ ایران ]

 

ژل موضعی دیکلوفناک مدیفارم 1%

داروسازی کیش مدیفارم [ ایران ]

 

کپسول آهسته رهش کمیفناک 100 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

آمپول کمیفناک 75میلی گرم/3میلی لیتر

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قرص روکش دار کموفناک 50 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

DICLEN 60G GEL

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

DICLEN 75MG/3ML AMP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

DICLOFENAC DP 50MG SUPP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

DICLOFENAC DP 100MG SUPP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

DICLOFENAC ABURAIHAN 100MG SUPP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

DICLOGIN 75MG/3ML AMP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

DICLOFENAC ABURAIHAN 50MG SUPP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ALFEN 25MG/ML 3ML AMP

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

ALFEN XL SR 100MG TAB

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

DICLOREN 75MG/3ML AMP

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-EXIR 25MG TAB

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-NAJO 100MG SUPP

داروسازی ایران ناژو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-NAJO 50MG SUPP

داروسازی ایران ناژو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-NAJO 1% 60G GEL

داروسازی ایران ناژو [ IRAN ]

 

BIOFENAC 0.1% OPH DROP

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-BEHSA 1% GEL

داروسازی بهسا [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-BEHVAZAN 1% 60G GEL

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-BEHVAZAN 50MG SUPP

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-BEHVAZAN 100MG SUPP

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

DICOTARD 100MG CAP

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC T.D 100MG SUPP

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-JALINOUS 25MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-JALINOUS 50MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-HAKIM 50MG SUPP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

DICLOKIM 100MG SR TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

DICLOKIM 1% 60G GEL

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-HAKIM 25MG EC TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-HAKIM 50MG EC TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-HAKIM 100MG SUPP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

RAZODICLOFENAC 60G 1% GEL

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

DICLORAMIN 25MG TAB

داروسازی راموفارمین [ IRAN ]

 

DICLOFENAC RAHA 50MG TAB

داروسازی رها [ IRAN ]

 

DICLOFENAC RUZDAROU 25MG TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC ZAHRAVI 25MG TAB

داروسازی زهراوی [ IRAN ]

 

DICLOFENAC SOBHAN 50MG TAB

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-SOBHAN 1% 60G GEL

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC-SOBHAN 25MG TAB

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

DICLOPTIN 0.1% OPH DROP

داروسازی سینا دارو [ IRAN ]

 

PAIN OFF®100 SR CAP

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

DICLOFENAC SHAHRDAROU 50MG TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

Diclofenac Sodium FARABI 100 mg ORAL CAPSULE, EXTENDED RELEASE, PELLETS

داروسازی فارابی [ IRAN ]

 

MODAFENAC 100MG SR CAP

داروسازی مداوا [ IRAN ]

 

LOFEDIC 50MG SUPP

داروسازی کاسپین تامین [ IRAN ]

 

LOFEDIC 75MG/3ML AMP

داروسازی کاسپین تامین [ IRAN ]

 

DICLOFENAC MEDIPHARM 1% TOP GEL

داروسازی کیش مدیفارم [ IRAN ]

 

CHEMIFENAC 100MG EXTENDED RELEASE CAP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

CHEMIFENAC 75MG/3ML AMP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

CHEMOFENAC 50MG EC TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

۰ نظر

اطلاعات داروی چیلدرن کلد Children Cold - سرماخوردگی کودکان (قرص)

اطلاعات داروی چیلدرن کلد Children Cold - سرماخوردگی کودکان (قرص)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Children Cold

گروه داروی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

این دارو برای تخفیف موقتی آبریزش بینی، درد، تب و سایر علائم سرماخوردگی و التهاب سینوس ها مصرف می شود.

مکانیسم اثر:

فارماکوکینتیک:

موارد منع مصرف:

این دارو نباید در بیماران مبتلا به آسم، گلوکوم، اشکال در دفع ادرار، زیادی فشار خون، بیماری قلبی، دیابت یا اختلالات تیروئید مصرف شود.

هشدارها:

عوارض جانبی:

خواب آلودگی، آسیب کبدی، عصبانیت، سرگیجه و زیادی فشار خون از عوارض جانبی دارو هستند.

تداخل دارویی:

این دارو باعث کاهش اثرات درمانی داروهای پایین آورنده فشار خون می شود.

 

نکات قابل توصیه:

1.مصرف این دارو بیش از 5 روز توصیه نمی شود. 

2.در صورت تداوم و یا عود تب، مصرف دارو بیش از 3 روز توصیه نمی شود. 

3.این دارو ممکن است باعث تحریک پذیری کودکان شود.

مقدار مصرف:

در کودکان بزرگتر از 6 سال هر چهار ساعت 2-1 قرص مصرف می شود.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

Tablet: Acetaminophen 80 mg+ phenylpropanolamine 7.5 mg + Chlorpheniramine 0.5 mg

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

قرص سرماخوردگی اطفال شهردارو

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قرص سرماخوردگی کودکان-عبیدی

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص چیلدرن کلد-فارما

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

CHILDREN COLD SHAHRDAROU TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

CHILDREN COLD-ABIDI TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

CHILDREN COLD-PHARMA TAB

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

۰ نظر

اطلاعات داروی سلکوکسیب Celecoxib (کپسول)

اطلاعات داروی سلکوکسیب Celecoxib (کپسول)

دانلود نرم افزار اطلاعات داروها

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Celecoxib

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

این دارو برای درمان آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت( تخفیف علائم و نشانه‌ها) بکار می‌رود.

مکانیسم اثر:

این دارو یک ضد التهاب غیر استروئیدی بوده و دارای اثرات ضد التهاب ، ضد درد می‌باشد. این دارو با مهار آنزیم سیکلواکسیژناز2(COX-2) موجب کاهش تولید پیش نیاز پروستاگلاندین‌ها می‌شود.

 فارماکوکینتیک:

جذب گوارشی دارو سریع و نیمه‌عمر آن 11 ساعت است. متابولیسم دارو عمدتا کبدی و دفع آن از طریق مدفوع (57% ) و ادرار(27%) می‌باشد.

موارد منع مصرف:

مصرف این دارو در سه ماهه سوم حاملگی اکیدا ممنوع است و جزء داروهای گروه X طبقه بندی می شود که ممکن است باعث مرگ یا نقص عضو جنین گردد 

در صورت سابقه یا ابتلا به بیماری‌های آلرژیک، آنافیلاکسی، آنژیوادم، پولیپ‌های بینی، حساسیت به آسپیرین و دارو‌های شبه آسپیرینی یا داروهای سولفونامیدی‌ و سابقه برونکواسپاسم ناشی از آسپیرین نباید از این فرآورده استفاده کرد.

هشدارها:

1. در صورت ابتلای بیمار به آسم، سابقه زخم یا خونریزی گوارشی و برای افراد سیگاری ، وجود نارسائی کلیوی و کبدی ، این دارو باید با احتیاط کامل مصرف شود. 

2. به دلیل احتمال احتباس مایعات ، در بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، ادم و فشار خون بالا، کم‌کاری قلبی و اعتیاد به الکل، این دارو باید با احتیاط فراوان استفاده شود. 

3. در صورت کاهش حجم مایع خارج سلولی، قبل از شروع مصرف دارو بیمار باید به میزان کافی مایعات دریافت کند.

عوارض جانبی:

ادم، بثورات پوستی، عفونت قسمت فوقانی دستگاه تنفس و برونشیت، التهاب و خونریزی در دستگاه گوارش ، تاکی‌کاردی، علائم شبیه آنفلوانزا و افزایش وزن از عوارض جانبی مهم این فرآورده‌ می‌باشند.

تداخل دارویی:

‌مصرف همزمان این دارو با مهار‌کننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین، اثر پائین‌آورنده فشار خون این داروها را کاهش و خطر نارسایی کلیوی را افزایش می‌دهد. مصرف آنتی اسیدها همراه با سله‌کاکسیب، جذب گوارشی این دارو را کاهش می‌دهد. مصرف آسپیرین همراه با این دارو عوارض گوارشی را تشدید می‌کند. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی اثر داروهای مدرتیازیدی و فورزماید را کاهش و احتمال نارسائی کلیوی را افزایش می‌دهد. مصرف این دارو با لیتیم باعث افزایش غلظت لیتیم به میزان 17%‌می‌شود.

نکات قابل توصیه:

1.از آنجایی که این دارو باعث وخیم‌تر شدن کم خونی می‌شود. آزمایشات هماتوکریت و هموگلوبین در بیماران تحت درمان توصیه می‌شود. 

2. قطع مصرف دارو باید به طور تدریجی صورت گیرد.

مقدار مصرف:

بزرگسالان: برای آرتریت روماتوئید، 200-100 میلی‌گرم دو بار در روز مصرف می‌شود. برای استئوآرتریت ، 200 میلی‌گرم یک بار در روز یا 100 میلی‌گرم دو بار در روز مصرف شود.

 
مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir
                                                 

اشکال دارویی:

Capsule:100mg

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

کپسول کوبیکس 100میلی گرم

CIPLA [ هند ]

  نوشدارو طب

کپسول سلبرکس 200میلی گرم

PFIZER [ آلمان ]

  بهستان دارو

کپسول سلبرکس 100میلی گرم

PFIZER [ آلمان ]

  بهستان دارو

کپسول سلکسیب 200 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

کپسول سلکسیب 100 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب-آریا 100 میلی گرم

داروسازی آریا [ ایران ]

 

کپسول سلبرین 100 میلی گرم

داروسازی امین [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب-اکسیر 100 میلی گرم

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

کپسول سلبایوکس 100 میلی گرم

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب پارس دارو 100 میلی گرم

داروسازی پارس دارو [ ایران ]

 

کپسول سبکس 100 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

کپسول کبکس 200 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

کپسول فلاکوکسیب 100 میلی گرم

داروسازی تهران شیمی [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب-حکیم 100 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

کپسول رازوسلکوکسیب 100 میلی گرم

داروسازی رازک [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب روز 100 میلی گرم

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب زهراوی 100 میلی گرم

داروسازی زهراوی [ ایران ]

 

کپسول سلکسوساد 200 میلی گرم

داروسازی سجاد داروی شرق [ ایران ]

 

کپسول سلکسوساد 100 میلی گرم

داروسازی سجاد داروی شرق [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب-اس اچ دی 100 میلی گرم

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

کپسول سکوکسیب 100 میلی گرم

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

کپسول مدوکسیب 100 میلی گرم

داروسازی مداوا [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب مهردارو 100 میلی گرم

داروسازی مهر دارو [ ایران ]

 

کپسول سلکوکسیب کیمیدارو 100 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

COBIX Capsule 100 mg

CIPLA [ INDIA ]

  نوشدارو طب

CELEBREX Capsule 200 mg

PFIZER [ GERMANY ]

  بهستان دارو

CELEBREX Capsule 100 mg

PFIZER [ GERMANY ]

  بهستان دارو

CELEXIB 200MG CAP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

CELEXIB 100MG CAP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

CELECOXIB-ARYA 100MG CAP

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

CELEBRIN 100MG CAP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

CELECOXIB-EXIR 100MG CAP

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

CELEBIOX 100MG CAP

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

CELECOXIB PARS DAROU 100MG CAP

داروسازی پارس دارو [ IRAN ]

 

CEBEX 100MG CAP

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

CEBEX 200MG CAP

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

FLACOXIB 100MG CAP

داروسازی تهران شیمی [ IRAN ]

 

CELECOXIB-HAKIM 100MG CAP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

RAZOCELECOXIB 100MG CAP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

CELECOXIB RUZ 100MG CAP

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

CELECOXIB ZAHRAVI 100MG CAP

داروسازی زهراوی [ IRAN ]

 

CELEXOSAD 200MG CAP

داروسازی سجاد داروی شرق [ IRAN ]

 

CELEXOSAD 100MG CAP

داروسازی سجاد داروی شرق [ IRAN ]

 

CELECOXIB-SHD 100MG CAP

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

CECOXIB 100MG CAP

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

MODEXIB 100MG CAP

داروسازی مداوا [ IRAN ]

 

CELECOXIB MEHRDAROU 100MG CAP

داروسازی مهر دارو [ IRAN ]

 

CELECOXIB CHIMIDAROU 100MG CAP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

۲ نظر

اطلاعات داروی آسپرین Aspirin (اس آ دی پی ASA DP، تداسا TEDASA، آسپریمکس ASPRIMEX) (قرص)

اطلاعات داروی آسپرین Aspirin (اس آ دی پی ASA DP، تداسا TEDASA، آسپریمکس ASPRIMEX) (قرص)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دار: Aspirin

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

آسپرین برای درمان دردهای خفیف تا متوسط (سر درد، دیس منوره، میالژی، دردهای دندانی)، درمان درد و التهاب در بیماران آرتریت روماتوئید، اوستئوآرتریت و نیز کاهش تب اندیکاسیون دارد. همچنین به علت اثرات ضد پلاکتی، این دارو در درمان اولیه اختلالات کاردیووسکولار (آنژین پکتوریس، انفارکتوس میوکارد) نیز مصرف دارد.

مکانیسم اثر:

فارماکوکینتیک:

آسپیرین پس از تجویز به فرم خوراکی به خوبی از دستگاه گوارش جذب می شود. دارو به میزان 90-80% به پروتئین های پلاسما متصل می شود. نیمه عمر دارو 3-2 ساعت است و به طور وسیعی در کبد متابولیزه می شود. دارو توانایی عبوراز جفت وشیر را دارد.

موارد منع مصرف:

مصرف این دارو در سه ماهه سوم بارداری اکیدا ممنوع است. جزء گروه X طبقه بندی می شود.

هشدارها:

عوارض جانبی:

کاهش شنوایی، وزوز گوش، تهوع،استفراغ، خونریزی گوارشی، تشدید پپتیک اولسر، کهیر، رینیت، لکوپنی، ترومبوسیتوپنی، واکنش های حساسیتی، آنژیوادم، سندروم ری

 

تداخل دارویی:

a) خطر خونریزی ناشی از مصرف داروهای ضد انعقادخوراکی در حین درمان با این دارو تشدید می گردد. 

b) مصرف همزمان این دارو با آنتی بیوتیک ها، کورتیکواستروئیدها و NSAIDs احتمال بروز عوارض گوارشی را تشدید می کند. 

c) پیرو مصرف همزمان این دارو با فوروزماید، آمینوگلیکوزیدها، سیس پلاتین، کاپرومایسین، اریترومایسین، ونکومایسین احتمال تشدید اتوتوکسیتی وجود دارد و از این نظر باید بیمار را چک کرد.

نکات قابل توصیه:

a) در کودکان تب دار با علائم سرماخوردگی و زیر 12سال به علت احتمال بروز سندروم ری (Reye ‘s syndrome) مصرف آسپیرین به عنوان داروی ضد تب و ضد درد، منع مصرف دارد. 

b) در بیماران با سابقه آسم احتمال تشدید حملات پیرو مصرف آسپیرین افزایش می یابد و در نتیجه مصرف این دارو در بیماران آسمی کنترااندیکه است. 

اقتباس اطلاعات دا رویاب ممنوع می باشد.

مقدار مصرف:

a) آرتریت: دوز اولیه: 2.4-3.6 g خوراکی، روزانه در دوزهای منقسم 

دوز نگهدارنده: 3.6-5.4 gخوراکی، روزانه در دوزهای منقسم 

b) درد و تب خفیف: 650m-1.3g خوراکی هر 8 ساعت، ماکزیمم دوز 3.9gروزانه 

c) اختلالات ترومبوآمبولیک و حملات ایسکمی گذرا: پروفیلاکتیک: 50 -325mg خوراکی، روزانه 

درمان: 160-325mg خوراکی، روزانه، بلافاصله یا در طول 48ساعت بعد از شروع CVA 

d)درمان و یا کاهش ریسک MI در بیماران با سابقه MI قبلی ویا آنژین ناپایدار: پیشگیری اولیه: 75-325mg خوراکی، روزانه 

پیشگیری ثانویه: 75-325mg خوراکی، روزانه 

درمان: 160-325mg خوراکی، روزانه

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

قرص جویدنی آ اس آ دی پی

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

قرص ا اس آ دی پی 325 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

قرص جوشان اسوه-آ اس آ 325 میلی گرم

داروسازی اسوه [ ایران ]

 

قرص اسوه-آ اس آ 325 میلی گرم

داروسازی اسوه [ ایران ]

 

قرص آ اس آ امین 80 میلی گرم

داروسازی امین [ ایران ]

 

آ اس آ پارس دارو 100 میلی گرم

داروسازی پارس دارو [ ایران ]

 

قرص آ اس آ پارس دارو 325 میلی گرم

داروسازی پارس دارو [ ایران ]

 

قرص روکشدار آ اس آ پارس دارو 80 میلی گرم

داروسازی پارس دارو [ ایران ]

 

قرص روکشدار آ اس آ تهران شیمی 80 میلی گرم

داروسازی تهران شیمی [ ایران ]

 

قرص تداسا 100 میلی گرم

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

قرص ا اس ا-جالینوس 100 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص ا اس ا-جالینوس 325 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص روکشدار آ اس آ-جالینوس 80 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص روکشدار ا اس ا-حکیم 80 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قرص روکشدار آ اس ا سامی ساز 80 میلی گرم

داروسازی سامی ساز [ ایران ]

 

قرص آسپریمکس 80 میلی گرم

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قرص روکشدار آ اس آ فارماشیمی 80 میلی گرم

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

قرص روکشدار ا اس ا لقمان 80 میلی گرم

داروسازی لقمان [ ایران ]

 

قرص آ اس آ آی پی پی 80 میلی گرم

فرآورده های تزریقی دارویی ایران [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

ASA DP 100MG CHEWABLE TAB

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ASA DP 325MG TAB

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

OSVE-ASA 325MG TAB EFF

داروسازی اسوه [ IRAN ]

 

OSVE-ASA 325MG TAB

داروسازی اسوه [ IRAN ]

 

ASA AMIN 80MG EC TAB

داروسازی امین [ IRAN ]

 

ASA PARS DAROU 100MG TAB

داروسازی پارس دارو [ IRAN ]

 

ASA PARSDAROU 325MG TAB

داروسازی پارس دارو [ IRAN ]

 

ASA PARSDAROU 80MG EC TAB

داروسازی پارس دارو [ IRAN ]

 

ASA TEHRANDAROU 80MG EC TAB

داروسازی تهران شیمی [ IRAN ]

 

TEDASA 100MG TAB

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

ASA-JALINOUS 100MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ASA-JALINOUS 325 MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ASA-JALINOUS 80MG EC TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ASA-HAKIM 80MG EC TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ASA SAMISAZ 80MG EC TAB

داروسازی سامی ساز [ IRAN ]

 

ASPRIMEX 80MG TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ASA PHARMACHEMIE 80MG EC TAB

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ASA LOGHMAN 80MG EC TAB

داروسازی لقمان [ IRAN ]

 

ASA IPP 80MG EC TAB

فرآورده های تزریقی دارویی ایران [ IRAN ]

۰ نظر

اطلاعات آلفنتانیل Alfentanil (راپیفن RAPIFEN، آلفی جکتALFIJECT) (آمپول)

اطلاعات آلفنتانیل Alfentanil (راپیفن RAPIFEN، آلفی جکتALFIJECT) (آمپول)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Alfentanil Hydrochloride

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

آلفنتانیل یک ضد درد مخدر است که به عنوان داروی همراه و همچنین برای القاء بیهوشی مصرف می‌شود. این دارو همچنین با تزریق داخل نخاع و درون سخت شامه برای ایجاد بیدردی پس از عمل جراحی به کار برده می‌شود.

مکانیسم اثر: 

فارماکوکینتیک:

آلفنتانیل به راحتی از سد خونی-مغزی عبور می‌کند. پیوند آن به پروتئین پلاسما حدود 92% است. تجمع آلفنتانیل در بافت چربی ممکن است باعث طولانی شدت طول اثر دارو شود. متابولیسم دارو کبدی است. آلفنتانیل نیمه عمر سه مرحله‌ای داردو نیمه عمر دفعی آن 2-1 ساعت است. زمان شروع اثر دارو حدود 2-1 دقیقه است و طی 2-5/1 دقیقه به حداکثر اثر خود می رسد. طول مدت اثر دارو 10-5 دقیقه می‌باشد. دفع آلفنتانیل عمدتا کبدی است.

موارد منع مصرف:

هشدارها:

1.در صورت وجود عیب‌کار کبد و بیماری ریوی و نقص در سیستم تنفسی و در بیماران سالخورده یا بسیار جوان ، آلفنتانیل بابد با احتیاط فراوان تجویز شود. 

2. داروهای ضد درد مخدر باعث تشدید ضعف تنفسی می‌شوند. 

3. هنگام تجویز دارو باید امکانات لازم برای کنترل علائم مسمومیت احتمال با دارو از جمله آنتاگونیست‌های مواد مخدر در دسترس باشد. 

4. مقدار مصرف دارو باید برای هر بیمار بطور جداگانه و با توجه به سن، وزن، اندازه بدن، شرایط فیزیک بیمار، مصرف همزمان سایر داروها و طول مدت احتمالی عمل جراحی تعیین می‌شود. 

5. این دارو ممکن است باعث سفتی، عضلات سینه و شکم شده و در نتیجه باعث اختلال در تنفس گردد. 

6. تزریق وریدی دارو بهتر است بصورت آهسته وطی حداقل 2-1 دقیقه صورت گیرد. 

7. اگرچه مصرف همزمان بنزودیازپین‌ها ممکن است باعث تقویت بیهوشی گردد. اما احتمال افزایش ضعف تنفسی و یا کاهش فشار خون باید در نظر گرفته شود. 

8. مصرف متناوب دارو ممکن است باعث ایجاد تحمل، وابستگی واعتیاد به دارو شود.

عوارض جانبی:

برادی‌کاردی، کاهش فشارخون و ضعف تنفسی، طی عمل جراحی و یا بعد از عوارض شایع و مهم آلفنتانیل هستند.

تداخل دارویی:

مصرف همزمان آلفنتانیل با بنزودیازپین‌ها، داروهای مضعف CNS و داروهای مهارکننده آنزیم‌های کبدی، باعث تشدید عوارض جانبی دارو می‌شود. مصرف همزمان این دارو با نالترکسون، ممکن است اثرات ضددردی آلفنتانیل را از بین ببرد. مصرف همزمان سایمتیدین یااریترومایسین ممکن است سبب کاهش کلیرانس آلفنتانیل گردد و به دلیل طولانی شدن دوره خروج از بیهوشی، خطر ضعف تنفسی را افزایش دهد.

نکات قابل توصیه:

1. تا 24 ساعت پس از مصرف این دارو، در صورت بروز سرگیجه، خواب‌آلودگی ، منگی یا تاری دید باید احتیاط نمود. 

2. تا 24 ساعت پس از مصرف این دارو، از مصرف سایر فرآورده‌های حاوی الکل یا داروهای مضعف CNSباید خودداری نمود ، مگر اینکه اختصاصاً‌ توسط پزشک تجویز شوند.

 

مقدار مصرف:

بزرگسالان: برای القاء بیهوشی در اعمال جراحی که بیش از 45 دقیقه طول می‌کشد mcg/kg245-130 تزریق وریدی می‌شود. به عنوان نگهدارنده بیهوشی در اعمال جراحی کمتر از 30 دقیقه مقدار mcg/kg20-8 به عنوان مقدار مصرف اولیه تزریق می‌شود و به دنبال آن mcg/kg5-3 بصورت مقدار مصرف واحد و یا mcg/kg1-0/5 در هر دقیقه انفوزیون مداوم می‌شود. در اعمال جراحی طولانی‌تر از 30 دقیقه mcg/kg 75-20 به عنوان مقدار مصرف اولیه تزریق می‌شود و بدنبال آن mcg/kg15-5 بصورت مقدار واحد یا mcg/kg3-0/5 در هر دقیقه انفوزیون مداوم می‌شود. جهت ایجاد تسکین، از راه وریدی mcg/kg8-3 به عنوان مقدار حمله‌ای و سپس mcg/kg5-3 به صورت مقدار واحد( در صورت نیاز ) تزریق می‌شود. 

کودکان: برای ادامه بیهوشی مقدار mcg/kg50-30 به عنوان مقدار مصرف اولیه تزریق وریدی می‌شود و به دنبال آن mcg/kg15-10 بصورت مقدار مصرف واحد و یا mcg/kg5/1-0/5 در هر دقیقه انفوزیون وریدی مداوم می‌شود. نیمه عمر و طول مدت اثر آلفنتانیل در کودکان کمتر از بزرگسالان است و بنابراین دفعات مصرف دارو در کودکان باید افزایش یابد. 

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

Injection (as HCI):2 . 10ml (1mg/2ml)

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

آمپول آلفنتانیل-هاملن 0.5 میلی گرم/میلی لیتر 10 میلی لیتر

HAMELN [ آلمان ]

  گسترش بازرگانی داروپخش

آمپول آلفنتانیل-هاملن 0.5 میلی گرم/میلی لیتر 2 میلی لیتر

HAMELN [ آلمان ]

  گسترش بازرگانی داروپخش

آمپول راپیفن 5 میلی گرم/10 میلی لیتر

JANSSEN PHARMACEUTICAL [ بلژیک ]

  جهان بهبود

آمپول آلفنتانیل دی.پی 2.5 میلی گرم/5 میلی لیتر

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

آمپول آلفنتانیل دی.پی 0.5 میلی گرم/میلی لیتر

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

آمپول آلفی جکت 2.5 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

آمپول آلفی جکت 5 میلی گرم/10 میلی لیتر

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

آمپول آلفی جکت 1 میلی گرم/2 میلی لیتر

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

ALFENTANIL-HAMELN Injection 0.5 mg/ml,10 ml

HAMELN [ GERMANY ]

  گسترش بازرگانی داروپخش

ALFENTANIL-HAMELN Injection 0.5 mg/ml,2 ml

HAMELN [ GERMANY ]

  گسترش بازرگانی داروپخش

RAPIFEN Injection 5 mg/10 ml

JANSSEN PHARMACEUTICAL [ BELGIUM ]

  جهان بهبود

ALFENTANIL D.P 2.5MG/5ML AMP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ALFENTANIL D.P 0.5MG/ML 2ML AMP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ALFIJECT 2.5MG/5ML AMP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ALFIJECT 5MG/10ML AMP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ALFIJECT 1MG/2ML AMP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

۰ نظر

اطلاعات داروی ادالت کلد Adult cold (قرص، کپسول)

اطلاعات داروی ادالت کلد Adult cold (قرص، کپسول)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Adult cold

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

کاهش علائم سرماخوردگی (ترکیب استامینوفن، پسودوافدرین، دیفن هیدرامین، کلرفنیرامین، دکسترومتورفان و فنیل افرین)

مکانیسم اثر:

فارماکوکینتیک:

موارد منع مصرف:

هشدارها:

عوارض جانبی:

تداخل دارویی:

نکات قابل توصیه:

مقدار مصرف:

1قرص هر 4تا 6 ساعت تجویز می شود.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

قرص ادالت کلد داروپخش

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

قرص آوی گریپ

داروسازی آوه سینا [ ایران ]

 

قرص دگزتاکلد

داروسازی امین [ ایران ]

 

قرص دکستاکلد-سی

داروسازی امین [ ایران ]

 

قرص سوپرا کلد

داروسازی امین [ ایران ]

 

قرص سوپراکلد-دی

داروسازی امین [ ایران ]

 

قرص ادالت کلد امین

داروسازی امین [ ایران ]

 

قرص اگزاکلد

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

قرص ناپروکلد

داروسازی ایران دارو [ ایران ]

 

قرص ناژو کلد

داروسازی ایران ناژو [ ایران ]

 

قرص بایلنول کلد

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

قرص بایلنول کلد فورت

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

قرص بایوکلد

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

قرص بایوکلد فورت

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

قرص زوکامکس

داروسازی تسنیم [ ایران ]

 

قرص زوکاماکس پلاس

داروسازی تسنیم [ ایران ]

 

قرص گریفن

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص فورت گریفن(روز و شب)

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص فلو گریفن(روز و شب)

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص کاف گریفن(روز و شب)

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص فورت گریفن(روز و شب)

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص گریفن ادالت

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص رلی کل

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

قرص ادالت کلد-جالینوس

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص ادالت کلد خوارزمی

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

کپسول سافت ژل ژلوفن-سینوس

داروسازی دانا [ ایران ]

 

کپسول نرم کلد-ژل

داروسازی دانا [ ایران ]

 

قرص کلد استاپ رازک

داروسازی رازک [ ایران ]

 

قرص کلدیرام

داروسازی راموفارمین [ ایران ]

 

قرص رها کلد دی

داروسازی رها [ ایران ]

 

قرص رهامون

داروسازی رها [ ایران ]

 

قرص ادالت کلد روزدارو

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

قرص کلداپلکس

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

کپسول نرم جنی کلد(دی)

داروسازی ژنیان فارمد [ ایران ]

 

کپسول نرم جنی کلد(نایت)

داروسازی ژنیان فارمد [ ایران ]

 

قرص گریپین تری

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص گریپین 1

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص گریپین 2

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص کلد اوت

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قرص کلد اوت فورت

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قرص عبیدی کلد

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص عبیدی کلد فورت

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص ادالت کلد-عبیدی

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص کلداکس

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص کلداکس روز & شب

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص کوریزان روز و شب

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص کوریزان

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

قرص ادالت کلد فارماشیمی

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

قرص کلد استاپ

داروسازی لقمان [ ایران ]

 

قرص میناکلد

داروسازی مینا [ ایران ]

 

قرص دی کلد

داروسازی مینو [ ایران ]

 

قرص نایت کلد

داروسازی مینو [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

ADULT COLD DAROUPAKHSH TAB

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

AVIGRIPPE TAB

داروسازی آوه سینا [ IRAN ]

 

DEXTACOLD TAB

داروسازی امین [ IRAN ]

 

DEXTACOLD-C TAB

داروسازی امین [ IRAN ]

 

SUPRACOLD TAB

داروسازی امین [ IRAN ]

 

SUPRACOLD-D TAB

داروسازی امین [ IRAN ]

 

ADULT COLD AMIN TAB

داروسازی امین [ IRAN ]

 

EXACOLD TAB

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

NAPROCOLD TAB

داروسازی ایران دارو [ IRAN ]

 

NAJO COLD TAB

داروسازی ایران ناژو [ IRAN ]

 

BIOLENOL COLD TAB

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

BIOLENOL COLD FORT TAB

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

BIOCOLD TAB

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

BIOCOLD FORT TAB

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

ZOCAMAX TAB

داروسازی تسنیم [ IRAN ]

 

ZOCAMAX PLUS TAB

داروسازی تسنیم [ IRAN ]

 

GRIPHEN TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

FORTE GRIPHEN (DAY & NIGHT) TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

FLU GRIPHEN (DAY AND NIGHT) TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

COUGH GRIPHEN (DAY & NIGHT) TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

FORTE GRIPHEN (DAY & NIGHT) TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

GRIPHEN ADULT TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

RELICOL TAB

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

ADULT COLD-JALINOUS TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ADULT COLD KHARAZMI TAB

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

GELOFEN-SINUS SOFT GEL CAP

داروسازی دانا [ IRAN ]

 

COLD-GEL CAP(SOFT GEL)

داروسازی دانا [ IRAN ]

 

COLD STOP RAZAK TAB

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

COLDIRAM TAB

داروسازی راموفارمین [ IRAN ]

 

RAHA COLD DAY TAB

داروسازی رها [ IRAN ]

 

RAHAMOON TAB

داروسازی رها [ IRAN ]

 

ADULT COLD RUZDAROU TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

COLDPLEX TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

GENICOLD(DAY) CAP(SOFTGEL)

داروسازی ژنیان فارمد [ IRAN ]

 

GENICOLD(NIGHT) CAP(SOFT GEL)

داروسازی ژنیان فارمد [ IRAN ]

 

GRIPIN3 TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

GRIPIN 1 TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

GRIPIN 2 TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

COLD OUT TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

COLD OUT FORT TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ABIDI COLD TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

ABIDI COLD FORT TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

ADULT COLD-ABIDI TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

COLDAX TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

COLDAX DAY & NIGHT TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

CORIZAN DAY & NIGHT TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

CORIZAN TAB

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

ADULT COLD PHARMACHEMI TAB

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

COLD STOP TAB

داروسازی لقمان [ IRAN ]

 

MINACOLD TAB

داروسازی مینا [ IRAN ]

 

DAY COLD TAB

داروسازی مینو [ IRAN ]

 

NIGHT COLD TAB

داروسازی مینو [ IRAN ]

۰ نظر

اطلاعات داروی استامینوفن ایبوپروفن وکافئین Acetaminophen Ibuprofen Caffeine (کپسول)

اطلاعات داروی استامینوفن ایبوپروفن وکافئین  Acetaminophen Ibuprofen Caffeine (کپسول)

نام علمی دارو:Acetaminophen+Ibuprofen+Caffeine

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

این دارو ترکیبی از استامینوفنٍ، ایبوپروفن و کافئین می باشد.این دارو در درمان دردهای خفیف تا متوسط ناشی از سردرد(عصبی و میگرنی)، دندان درد، دردهای عصبی- ماهیچه ای، دردهای مفصلی و دیس منوره کاربرد دارد.

مکانیسم اثر:

کافئین محرک خفیف دستگاه عصبی مرکزی است و عروق خونی مغز را منقبض می کند و این اثر ممکن است به رفع سردرد کمک نماید. اثرات ضد درد و ضد تب این دارو نیز مربوط به استامینوفن و ایبوپروفن می باشد.

فارماکوکینتیک:

کافئین بخوبی از دستگاه گوارش جذب می شود و نیمه عمر آن 4-3 ساعت است. اتصال آن به پروتئین های پلاسما کم است و متابولیسم آن عمدتا کبدی است. استامینوفن و ایبوپروفن نیز بخوبی از دستگاه گوارش جذب می شوند و متابولیسم هر دو کبدی است.استامینوفن به مقدار ناچیز و ایبوپروفن 99 درصد به پروتئین پلاسما پیوند می یابد.

موارد منع مصرف:

در صورت سابقه وجود آلرژیک شدید از قبیل آنافیلاکسی یا آنژیوادم ناشی از داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی منع مصرف دارد.

هشدارها:

1- استفاده بیش از حد این دارو ممکن است خطر نکروز کبدی را افزایش دهد. 

2- استامینوفن در موارد زیر باید با احتیاط مصرف شود: 

الکلیسم فعال، بیماری کبدی و هپاتیت ویروسی.

عوارض جانبی:

بثورات پوستی، درماتیت آلرژیک، اختلالات خونی، پانکراتیت حاد از عوارض مصرف طولانی مدت استامینوفن است. تهوع، اسهال و گاهی خونریزی و زخم ممکن است در اثر مصرف ایبوپروفن ایجاد شود.

تداخل دارویی:

مصرف ایبوپروفن با مهار کننده های آنزیم آنژیوتانسین سبب معکوس شدن اثر ضد فشار خون آنها شود و نارسائی کلیوی و افزایش پتاسیم خون را ایجاد کند. سیکلوسپورین، لیتیم، متوترکسات، تریامترن، آسپرین و والپروئیک اسید با ایبوپروفن موجود در این دارو تداخل دارد.

نکات قابل توصیه:

1- در صورت بروز هرگونه اختلال در بینائی باید با پزشک مشورت شود. 

2- به دلیل احتمال بروز آسیب کبدی یا کلیوی، نباید این دارو بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود.

مقدار مصرف:

دوز معمولی این دارو هر هشت ساعت یک کپسول می باشد که در صورت نیاز تحت نظر پزشک قابل افزایش است. و چون محتوی 3 دارو می باشد باید میزان دارو بر اساس هر 3 دارو سنجیده شود.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

 تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

کپسول دیپیفن

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

کپسول آریافن

داروسازی آریا [ ایران ]

 

کپسول راکسال

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

کپسول نوافن

داروسازی الحاوی [ ایران ]

 

کپسول ترینوپین

داروسازی تهران شیمی [ ایران ]

 

کپسول ریلیفن

داروسازی رازک [ ایران ]

 

کپسول رهافن

داروسازی رها [ ایران ]

 

کپسول کات پین

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

کپسول نئوفن

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

کپسول آسیفن

داروسازی سها [ ایران ]

 

کپسول فارژزیک فارابی

داروسازی فارابی [ ایران ]

کپسول فارززیک(FARGESIC)

دارویی موثر و ایده آل در کاهش دردهای خفیف تا متوسط

موارد مصرف:

-سردرد (میگیرنی،عصبی)

-دندان درد

-دردهای عصبی-ماهیچه ای

-دردهای مفصلی

-دیس منوره

( داروسازی فارابی بزرگترین‌ و مدرنترین‌ مجتمـع‌ داروسـازی‌ کشـور‌)

کپسول فارماپین

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

کپسول لومینوفن

داروسازی لقمان [ ایران ]

 

کپسول امدیفن

داروسازی مرهم دارو [ ایران ]

 

کپسول مگافن

داروسازی کیش مدیفارم [ ایران ]

 

کپسول دلتافن

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

کپسول پیکفن

فرآورده های تزریقی دارویی ایران [ ایران ]

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

DIPIFEN CAP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ARYAFEN CAP

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

RAXAL CAP

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

Novafen Capsule

داروسازی الحاوی [ IRAN ]

 

TRINOPAIN CAP

داروسازی تهران شیمی [ IRAN ]

 

RELIEFEN CAP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

RAHAFEN CAP

داروسازی رها [ IRAN ]

 

CAFIPAIN CAP

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

NEWFEN CAP

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

Acifen capsule

داروسازی سها [ IRAN ]

 

Fargesic FARABI 325/40/200 mg ORAL CAPSUL

داروسازی فارابی [ IRAN ]

کپسول فارززیک(FARGESIC)

دارویی موثر و ایده آل در کاهش دردهای خفیف تا متوسط

موارد مصرف:

-سردرد (میگیرنی،عصبی)

-دندان درد

-دردهای عصبی-ماهیچه ای

-دردهای مفصلی

-دیس منوره

( داروسازی فارابی بزرگترین‌ و مدرنترین‌ مجتمـع‌ داروسـازی‌ کشـور‌)

PHARMAPAIN CAP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

LOMINOFEN CAP

داروسازی لقمان [ IRAN ]

 

EMDIFEN CAP

داروسازی مرهم دارو [ IRAN ]

 

MEGAFEN CAP

داروسازی کیش مدیفارم [ IRAN ]

 

DELTAFEN CAP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

PICFEN CAP

فرآورده های تزریقی دارویی ایران [ IRAN ]

 

۱ نظر

اطلاعات داروی آستامینوفن کودئین دی پی Acetaminophen Codeine (قرص، کپسول)

اطلاعات داروی آستامینوفن کودئین دی پی Acetaminophen Codeine (قرص، کپسول)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Acetaminophen+Codeine

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

اطلاعات دارویی:

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو شرکت تولیدکننده توضیحات تولید کننده

استامینوفن کدئین دی پی 310میلی گرم دارو پخش - کارخانه

قرص کدامول 310میلی گرم داروسازی آریا

قرص استامینوفن کدئین البرزدارو 310میلی گرم داروسازی البرز دارو

قرص استامینوفن کدئین امین 310میلی گرم داروسازی امین

استامینوفن کدئین-اکسیر 310میلی گرم داروسازی اکسیر

استامینوفن کدئین پورسینا 310 میلی گرم داروسازی پور سینا

قرص استامینوفن کدئین تهران دارو 310میلی گرم داروسازی تهران دارو

قرص استامینوفن کدئین تهران شیمی 310 میلی گرم داروسازی تهران شیمی

قرص استامینوفن کدئین-جالینوس 310میلی گرم داروسازی جالینوس

قرص استامینوفن کدئین-حکیم 310 میلی گرم داروسازی حکیم

قرص استامینوفن کدئین خوارزمی 310میلی گرم داروسازی خوارزمی

کپسول ژلاتین استامینوفن کدئین دانا 310میلی گرم داروسازی دانا

قرص استامینوفن کدئین روزدارو 310میلی گرم داروسازی روز دارو

قرص استامینوفن سامی ساز310میلی گرم داروسازی سامی ساز

قرص استاکدین 310میلی گرم داروسازی سبحان دارو

قرص استامینوفن کدئین سها 310 میلی گرم داروسازی سها

قرص شفا-استامینوفن کدئین 310میلی گرم داروسازی شفا

قرص استامینوفن کدئین اس اچ دی 310میلی گرم داروسازی شهر دارو

قرص کداست 310میلی گرم داروسازی عبیدی

قرص استامینوفن کدئین فاخر 310میلی گرم داروسازی فاخر

استامینوفن کدئین فارماشیمی 310میلی گرم داروسازی فارماشیمی

استامینوفن کدئین لقمان 310 میلی گرم داروسازی لقمان

قرص اکسترافن 310میلی گرم داروسازی مداوا

استامینوفن کدئین ام دی 310 میلی گرم داروسازی مهر دارو

قرص استامینوفن کدئین مینا 310 میلی گرم داروسازی مینا

قرص استامینوفن کدئین-مینو 310میلی گرم داروسازی مینو

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو شرکت تولیدکننده توضیحات تولید کننده

ACETAMINOPHEN CODEINE DP (300+10)MG TAB دارو پخش - کارخانه

CODAMOL 300/10MG TAB داروسازی آریا

ACETAMINOPHEN CODEINE ALBORZDAROU (300+10)MG TAB داروسازی البرز دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE AMIN (300+10)MG TAB داروسازی امین

ACETAMINOPHEN CODEINE-EXIR (300+10)MG TAB داروسازی اکسیر

ACETAMINOPHEN CODEINE PORSINA 300/10MG TAB داروسازی پور سینا

ACETAMINOPHEN CODEINE TEHRANDAROU (300+10)MG TAB داروسازی تهران دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE TEHRANCHEMIE (300+10)MG TAB داروسازی تهران شیمی

ACETAMINOPHEN CODEINE-JALINOUS 300/10MG TAB داروسازی جالینوس

ACETAMINOPHEN CODEINE-HAKIM (300+10)MG TAB داروسازی حکیم

ACETAMINOPHEN CODEINE KHARAZMI (300+10)MG TAB داروسازی خوارزمی

ACETAMINOPHEN CODEINE DANA 300/10MG SOFT GEL CAP داروسازی دانا

ACETAMINOPHEN CODEINE RUZDAROU (300+10)MG TAB داروسازی روز دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE SAMISAZ 300/10MG TAB داروسازی سامی ساز

ACETACODIN (300+10)MG TAB داروسازی سبحان دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE SOHA (300+10)MG TAB داروسازی سها

SHAFA-ACETAMINOPHEN CODEINE (300+10)MG TAB داروسازی شفا

ACETAMINOPHEN CODEINE SHD (300+10)MG TAB داروسازی شهر دارو

CODACET (300+10)MG TAB داروسازی عبیدی

ACETAMINOPHEN CODEINE FAKHER (300+10)MG TAB داروسازی فاخر

ACETAMINOPHEN CODEINE PHARMACHEMI (300+10)MG TAB داروسازی فارماشیمی

ACETAMINOPHEN CODEINE LOGHMAN(300+10)MG TAB داروسازی لقمان

EXTRAFEN (300+10)MG TAB داروسازی مداوا

ACETAMINOPHEN CODEINE MD (300+10)MG TAB داروسازی مهر دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE MINA (300+10)MG TAB داروسازی مینا

ACETAMINOPHEN CODEINE-MINOO (300+10)MG TAB داروسازی مینو

۰ نظر

اطلاعات داروی آستامینوفن Acetaminophen (تایلوفن، بایلنول، استاژل، روزافن، کوریزان پین)

اطلاعات داروی آستامینوفن Acetaminophen (قرص، آمپول، کپسول، سوسپانسیون، محلول، قطره، شیاف، شربت)

دانلود نرم افزار اطلاعات داروها

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Acetaminophen

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

موارد مصرف:

استامینوفن در تسکین دردهای ملایم تا متوسط و به عنوان ضد تب بکار می‌رود.

مکانیسم اثر:

این دارو با مهار ساخته شدن پروستاگلاندین‌ها موجب تب و کاهش شدت درد می‌گردد.

فارماکوکینتیک:

جذب استامینوفن از راه خواراکی سریع و کامل و از راه رکتال متغیر می‌باشد.به طور وسیعی (95% - 90)‌در کبد متابولیزه شده و دفع دارو و متابولیت‌های‌آن عمدتاً از راه ادرار صورت می‌گیرد . نیمه عمر دارو 4-1 ساعت و زمان لازم برای رسیدن به اوج اثر 3-1 ساعت می‌باشد.

موارد منع مصرف:

هشدارها:

1. در بیماران دیابتی ، احتمال مثبت شدن کاذب تست قند خون وجود دارد. 

2. از مصرف سالیسیلات‌ها یا سایر ضد التهاب‌های غیر استروئیدی همراه با استامینوفن بیش از چند روز باید خودداری شود. 

3. درموارد زیر باید با احتیاط فراوان مصرف شود: الکلسیم فعال، بیماری کبد و هپاتیت ویروسی.

عوارض جانبی:

بثورات پوستی، درماتیت آلرژیک، اختلالات خونی و پانکراتیت حاد از عوارض جانبی پس از مصرف طولانی می‌باشد. صدمات کبدی متعاقب مصرف بیش از حد آن ایجاد می‌گردد.

تداخل دارویی:

کلستیرامین جذب استامینوفن را کاهش و متو کلوپرامید موجب تسریع جذب آن می‌شود.

نکات قابل توصیه:

1. مصرف بیش از 5 نوبت در روز کودکان توصیه نمی‌شود ، مگر اینکه طبق دستور پزشک باشد. 

2. به دلیل احتمال بروز آسیب کبدی یا کلیوی ، این دارو نباید بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود.

مقدار مصرف:

قرص، محلول خوراکی، سوسپانسیون 

بزرگسالان: به عنوان ضد درد و ضد تب، 500-325 میلی گرم هر 3 ساعت یا 650-325 میلی گرم هر 4 ساعت تا زمان وجود علائم مصرف می‌شود. 

کودکان: به عنوان ضد درد و تب در کودکان تا 3 ماه 40 میلی گرم هر 4 ساعت،‌ 12-4 ماه 80میلی گرم هر 4 ساعت، 2-1 سال 120 میلی گرم هر 4 ساعت ،‌ 4-2 سال 160 میلی گرم هر 4 ساعت ، 6-4 سال 240میلی گرم هر 4 ساعت( تا زمان وجود علائم )‌، 9-6 سال320 میلی گرم هر 4 ساعت( تا زمان وجود علائم)،11-9 سال 400-320 میلی گرم هر 4 ساعت ( تا زمان وجود علایم )و 12-11 سال 480 – 320 میلی‌گرم هر 4 ساعت ( تا زمان وجود علائم) مصرف می‌شود. 

شیاف: 

بزرگسالان: به عنوان ضد درد و تب 500-325 میلی گرم هر 3 ساعت یا 650-325 میلی گرم هر 4 ساعت ( تا زمان وجود علائم)‌استعمال می‌شود. 

کودکان: به عنوان ضد درد و تب در کودکان تا 2 سال ، مقدار مصرف توسط پزشک تعیین می‌شود. برای کودکان با سن بالاتر، مقدار مصرف مشابه مقدار مصرف سایر اشکال دارویی این دارو است.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

pediatric drops:100 mg/ml 

oral solution:120 mg/5ml 

pediatric Suppository:125mg 

Oral suspension:120 mg/5 ml 

suppository : 325 mg 

tablet :325 mg , 500mg 

film coated tablet : acetaminophen 300 mg + codeine phosphate 20 mg

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

شیاف پانادول 125 میلی گرم

GSK [ فرانسه ] 

FARMACLAIR [ فرانسه ]

  راسن درمان

قرص پانادول اکسترا 500/65 میلی گرم

GSK CONSUMER HEALTHCARE [ ایرلند ]

  راسن درمان

قرص اکسدرین 250/65/250 میلی گرم

NOVARTIS CONSUMER HEALTH [ امریکا ]

  شفایاب گستر

آمپول آپوتل 150 میلی گرم/میلی لیتر 6.7 میلی لیتر

UNI-PHARMA [ یونان ]

  کویل دارو

قطره استامینوفن داروپخش 100میلی گرم/میلی لیتر

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن دی پی 125 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن دی پی 325 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-آریا 325 میلی گرم

داروسازی آریا [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-آریا 500 میلی گرم

داروسازی آریا [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن ابوریحان 325 میلی گرم

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-ا آر 125 میلی گرم

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

قرص استامینوفن البرزدارو 325 میلی گرم

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

قرص آلفا-استامینوفن 500 میلی گرم

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن الحاوی

داروسازی الحاوی [ ایران ]

 

قطره استامینوفن امین 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی امین [ ایران ]

 

شربت استامینوفن امین 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی امین [ ایران ]

 

قطره آمیفن 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی امین [ ایران ]

 

سوسپانسیون تایلوفن 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-ناژو 125 میلی گرم

داروسازی ایران ناژو [ ایران ]

 

قرص بایلنول 500 میلی گرم

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

محلول استامینوفن-بهسا 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی بهسا [ ایران ]

 

قطره استامینوفن-بهسا 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی بهسا [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-بهوزان 125 میلی گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-بهوزان 325 میلی گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

قرص تاینی فن 80 میلی گرم

داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

 

قرص جویدنی تاینی فن 125 میلی گرم

داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

 

قرص جویدنی تاینی فن 160 میلی گرم

داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

 

قرص استامین 500 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص استامین 325 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن تهران دارو 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قطره استامینوفن تولید دارو

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

محلول استامینوفن تولیددارو 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-جالینوس 325 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-جالینوس 500 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-حکیم 500 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-حکیم 325 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-حکیم 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قطره استامینوفن-حکیم 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قطره استامینوفن خوارزمی

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

قرص استامینوفن خوارزمی 325میلی گرم

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

شربت استامینوفن خوارزمی 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

کپسول نرم استاژل 500 میلی گرم

داروسازی دانا [ ایران ]

 

کپسول نرم استاژل 325 میلی گرم

داروسازی دانا [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن دی.بی 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی دنیای بهداشت [ ایران ]

 

کپسول نرم استاسافت 500 میلی گرم

داروسازی دی دارو سلامت [ ایران ]

 

شربت استامینوفن رازک 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی رازک [ ایران ]

 

شربت رازواستامینوفن 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی رازک [ ایران ]

 

شربت استامینوفن راموفارمین 60 میلی لیتر

داروسازی راموفارمین [ ایران ]

 

قرص استامینوفن روزدارو 325 میلی گرم

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

قرص روزافن 500 میلی گرم

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

شربت استامینوفن زهراوی 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی زهراوی [ ایران ]

 

قطره استامینوفن زهراوی 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی زهراوی [ ایران ]

 

قرص استامینوفن سامی ساز 500 میلی گرم

داروسازی سامی ساز [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-سبحان 500 میلی گرم

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-سها 500 میلی گرم

داروسازی سها [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-سها

داروسازی سها [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-سها 325 میلی گرم

داروسازی سها [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-شفا 325 میلی گرم

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-شفا 500 میلی گرم

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص استامینوفن شهردارو 500 میلی گرم

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قطره استامینوفن شهردارو 100میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن شهردارو 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

شربت استوفن 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

شربت اطفال کوریزان پین &فیور 120 میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-عماد 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی عماد [ ایران ]

 

محلول استامینوفن فارماشیمی 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

سوسپانسیون سوسفن 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

شیاف اطفال استامینوفن فارماشیمی 125 میلی گرم

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن فارماشیمی 325میلی گرم

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

قرص استامینوفن مداوا 325 میلی گرم

داروسازی مداوا [ ایران ]

 

محلول استامینوفن مینا 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی مینا [ ایران ]

 

شربت استامینوفن مینو 60 میلی لیتر

داروسازی مینو [ ایران ]

 

کپسول ژلاتین مینوفن 500 میلی گرم

داروسازی مینو [ ایران ]

 

قرص تایلانول 500 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-سی دی 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قطره تایلانول 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قرص استامینوفن کیمیدارو 325 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قرص تایلانول 325 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

PANADOL Suppository 125 mg

GSK [ FRANCE ] 

FARMACLAIR [ FRANCE ]

  راسن درمان

PANADOL EXTRA Tablet 500/65 mg

GSK CONSUMER HEALTHCARE [ IRELAND ]

  راسن درمان

EXCEDRIN Tablet 250/65/250 mg

NOVARTIS CONSUMER HEALTH [ USA ]

  شفایاب گستر

APOTEL Injection 150 mg/ml,6.7 ml

UNI-PHARMA [ GREECE ]

  کویل دارو

ACETAMINOPHEN DAROUPAKHSH 100MG/ML DROP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN DP 125MG SUPP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN DP 325MG SUPP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-ARYA 325MG TAB

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-ARYA 500MG TAB

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ABURAYHAN 325MG SUPP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-AR 125MG SUPP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ALBORZDAROU 325MG TAB

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

ALPHA-ACETAMINOPHEN 500MG TAB

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ALHAVI SUSP

داروسازی الحاوی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN AMIN 100MG/ML DROP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN AMIN 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

AMIPHEN 100MG/ML DROP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

TYLOPHEN 120MG/5ML SUSP

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-NAJO 125MG SUPP

داروسازی ایران ناژو [ IRAN ]

 

BIOLENOL 500MG TAB

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHSA 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی بهسا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHSA 100MG/ML DROP

داروسازی بهسا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHVAZAN 125MG SUPP

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHVAZAN 325MG SUPP

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

TINYPHEN 80MG DISPERSIBLE TAB

داروسازی تدبیر کالای جم [ IRAN ]

 

TINYPHEN 125MG ORAL DISINTEGRATING TAB

داروسازی تدبیر کالای جم [ IRAN ]

 

TINYPHEN 160MG ORAL DISINTEGRATING TAB

داروسازی تدبیر کالای جم [ IRAN ]

 

ACETAMIN 500MG TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

ACETAMIN 325MG TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN TEHRANDAROU 120MG/5ML SUSP

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN TOLIDAROU DROP

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN TOLIDDAROU 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-JALINOUS 325MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-JALINOUS 500MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 500MG TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 325MG TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 120MG/5ML SUSP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 100MG/ML DROP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN KHARAZMI DROP

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN KHARZMI 325MG TAB

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN KHARAZMI 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

ACETAGEL 500MG CAP(SOFT GEL)

داروسازی دانا [ IRAN ]

 

ACETAGEL 325MG CAP(SOFT GEL)

داروسازی دانا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN D.B 120MG/5ML SUSP

داروسازی دنیای بهداشت [ IRAN ]

 

ACETASOFT 500MG CAP(SOFT GEL)

داروسازی دی دارو سلامت [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN RAZAK 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

RAZOACETAMINOPHEN 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN RAMOPHARMIN 60ML SYRUP

داروسازی راموفارمین [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN RUZDAROU 325MG TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

RUZAPHEN 500MG TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ZAHRAVI 120MG/5ML SYRUP

داروسازی زهراوی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ZAHRAVY 100MG/ML DROP

داروسازی زهراوی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SAMISAZ 500MG TAB

داروسازی سامی ساز [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOBHAN 500MG TAB

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOHA 500MG TAB

داروسازی سها [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOHA SUSP

داروسازی سها [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOHA 325MG TAB

داروسازی سها [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SHAFA 325MG TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SHAFA 500MG TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SHAHRDAROU 500MG TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SHAHRDAROU 100MG/ML DROP

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SHAHREDAROU 120MG/5ML 120ML SUSP

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ACETOPHEN 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

CHILDREN CORIZAN PAIN & FEVER 120MG/5ML 120ML SYRU

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-EMAD 120MG/5ML 120ML SUSP

داروسازی عماد [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN PHARMACHEMIE 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

SUSFEN 120MG/5ML SUSP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN PHARMACHEMI 125MG PED SUPP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN PHARMACHEMI 325MG SUPP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN MODAVA 325MG TAB

داروسازی مداوا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN MINA 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی مینا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN MINOO 60ML SYRUP

داروسازی مینو [ IRAN ]

 

MINOPHEN 500MG SOFT GEL CAP

داروسازی مینو [ IRAN ]

 

TYLANOL 500MG TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-CD 120MG/5ML SUSP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

TYLANOL 100MG/ML DROP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN CHIMIDAROU 325MG TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

TAYLANOL 325MG TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

۱ نظر

اطلاعات داروی ای سی ای ACA (آ سی آ، آکسار AXAR) (قرص)

اطلاعات داروی ای سی ای ACA (آ سی آ، آکسار AXAR) (قرص)
مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir
نام علمی دارو: ACA
گروه دارویی:
Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 
موارد مصرف:
ترکیب استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک برای تسکین درد‌های خفیف تا متوسط ناشی از سردرد‌های میگرنی و کاهش تب بکار می‌رود. کافئین موجود در این فرآورده از بروز گیجی و عوارض ثانویه آن در سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.
مکانیسم اثر:
کافئین محرک خفیف دستگاه عصبی مرکزی است و عروق خونی مغزی را تنگ می کند و این اثر ممکن است به رفع سردرد کمک نماید . اثرات ضد درد و ضد التهاب این دارو نیز مربوط به استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک می‌باشد.
فارماکوکینتیک:
کافئین به خوبی از مجرای گوارشی جذب می‌شود . اتصال آن به پروتئین‌های پلاسما کم است . متابولیسم آن کبدی بوده و نیمه عمر آن 4-3 ساعت است . استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک نیز به خوبی از دستگاه گوارش جذب می‌گردند جذب اسید استیل سالیسیلیک با غذا کاهش می‌یابد . نیمه عمر آن در حدود 20-15 دقیقه است و متابولیسم هر دو دارو کبدی است . استامینوفن به میزان بسیار ناچیز و آسپیرین به میزان بسیار زیاد به پروتئین پلاسما پیوند می‌یابند . اوج غلظت پلاسمایی آسپیرین 2-1 ساعت و استامینوفن 2-5/. ساعت پس از مصرف می‌باشد . هر سه ترکیب از طریق کلیه دفع می‌شوند.
موارد منع مصرف:
آسپیرین در صورت احتمال بروز خونریزی ، در بیماری هموفیلی ، آنژیوادم، آنافیلاکسی یا وجود واکنشهای آلرژیک شدید به آسپیرین یا سایرNSAID ها و اولسرهای خونریزی دهنده نباید مصرف گردد.
هشدارها:
  1. مصرف ترکیب استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک در کودکان مورد بحث است و بسیاری از پزشکان مصرف این فرآورده را در کودکان کمتر از 12 سال توصیه نمی‌کنند. 
  2. استفاده بیش از حد این دارو ممکن است خطر نکروز کبدی را افزایش دهد. 
  3. استامینوفن در موارد زیر باید با احتیاط فراوان مصرف شود: الکسیم فعال، بیماری کبد و هپاتیت ویروسی. 
  4. آسپیرین در موارد زیرباید با احتیاط فراوان مصرف شود: آسم، آلرژی و پولیپ بینی به علت حساسیت به آسپیرین، قرحه گوارشی و گاستریت.
عوارض جانبی:
تحریک معده، سوزش سر دل یا سوء هاضمه ، تهوع، استفراغ و درد معده از عوارض اسید استیل سالیسیلیک می‌باشند.
تداخل دارویی:
با مصرف همزمان اسید استیل سالیسیلیک و استامینوفن احتمال بروز نفروپاتی بیشتر می‌شود. مصرف همزمان گلوکوکورتیکوئیدها میزان غلظت پلاسمایی اسید استیل سالیسیلیک را کاهش می‌دهد و احتمال ایجاد خیز را با این دارو افزایش می‌دهد. داروهای سمی برای عصب هشتم شنوایی می‌تواند اثرات سمی اسید استیل سالیسیلیک را بر روی عصب افزایش دهند. مصرف همزمان استامینوفن با داروهای القاء کننده آنزیمی و همچنین داروهای سمی برای کبد می‌تواند سمیت کبدی آن را افزایش دهد . مصرف همزمان کافئین با سایر داروهای محرک دستگاه عصبی مرکزی ممکن است منجر به تحریک بیش از حد CNS و بروز عصبانیت ، تحریک پذیری یا کم خوابی گردد. کافئین می‌تواند دفع ادراری لیتیم را افزایش دهد.بنابراین بر غلظت درمانی آن اثر می‌گذارد . مصرف همزمان مهار کننده‌های مونوآمین اکسیداز می‌تواند اثرات مقلد سمپاتیک کافئین را افزایش داده و منجر به بروز آریتمی خطرناک قلبی و یا افزایش شدید فشار خون گردد.
نکات قابل توصیه:
  1. این دارو در کودکانی که نشانه‌های آنفلوانزا یا آبله مرغان دارند. نباید بدون مشورت با پزشک تجویز شود. 
  2. برای کاهش عوارض با غذا و همراه یک لیوان آب مصرف گردد. 
  3. در صورتیکه عوارض بیماری و یا تب طی 3 روز کاهش نیافت، باید به پزشک مراجعه گردد. 
  4. پنج روز قبل از جراحی از مصرف آن باید خودداری گردد. 
  5. این ترکیب نباید بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود( به علت احتمال بروز آسیب کبدی با استامینوفن یا مسمومیت مجرای گوارش با آسپیرین)‌، مگر اینکه با پزشک مشورت گردد. در کودکان حداکثر5 نوبت در روز این ترکیب می توان استفاده نمود. 
  6. مراجعه منظم به پزشک در صورت نیاز به مصرف طولانی مدت دارو با مقادیر زیاد، ضروری است. 
  7. از مصرف سایر فرآورده‌های حاوی الکل ، استامینوفن یا اسید استیل سالیسیلیک باید خودداری نمود. 
  8. بدون مشورت با پزشک ، نباید از این ترکیب برای درمان بیماری‌های روماتیسمی یا التهابی شدید یا مزمن استفاده نمود.
مقدار مصرف:
بزرگسالان : یک قرص هر 3 ساعت مصرف می‌شود. حداکثر مقدار مصرف در بزرگسالان هشت قرص در روز است. 
کودکان: زیر 3 سال با نظر پزشک تجویز می‌گردد. از سنین 2 تا 12 سال از یک سوم تا یک قرص هر 6-4 ساعت مصرف می‌شود.
مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir
اشکال دارویی:
tablet: Acetaminophen 162.5mg + A.S.A 32 mg + Caffeine 32.5 mg
 تولیدات  این دارو (نام های فارسی):
نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده
قرص آ سی آ داروپخش
دارو پخش - کارخانه [ ایران ]
 
قرص آ سی آ البرزدارو
داروسازی البرز دارو [ ایران ]
 
قرص آکسار
داروسازی تولید دارو [ ایران ]
تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):
نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده
ACA DAROUPAKHSH TAB
دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]
 
ACA ALBORZDAROU TAB
داروسازی البرز دارو [ IRAN ]
 
AXAR TAB
داروسازی تولید دارو [ IRAN ]
۰ نظر

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

عضویت

ابزار وبمستر

عضویت