مرکز اطلاعات دارویی - مقدار مصرف دارو - عوارض دارو - تداخل دارو - مشخصات دارو

۳۶ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «داروهای مسکن ضد التهاب و ضد تب» ثبت شده است

اطلاعات داروی استامینوفن ایبوپروفن وکافئین Acetaminophen Ibuprofen Caffeine (کپسول)

اطلاعات داروی استامینوفن ایبوپروفن وکافئین  Acetaminophen Ibuprofen Caffeine (کپسول)

نام علمی دارو:Acetaminophen+Ibuprofen+Caffeine

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

این دارو ترکیبی از استامینوفنٍ، ایبوپروفن و کافئین می باشد.این دارو در درمان دردهای خفیف تا متوسط ناشی از سردرد(عصبی و میگرنی)، دندان درد، دردهای عصبی- ماهیچه ای، دردهای مفصلی و دیس منوره کاربرد دارد.

مکانیسم اثر:

کافئین محرک خفیف دستگاه عصبی مرکزی است و عروق خونی مغز را منقبض می کند و این اثر ممکن است به رفع سردرد کمک نماید. اثرات ضد درد و ضد تب این دارو نیز مربوط به استامینوفن و ایبوپروفن می باشد.

فارماکوکینتیک:

کافئین بخوبی از دستگاه گوارش جذب می شود و نیمه عمر آن 4-3 ساعت است. اتصال آن به پروتئین های پلاسما کم است و متابولیسم آن عمدتا کبدی است. استامینوفن و ایبوپروفن نیز بخوبی از دستگاه گوارش جذب می شوند و متابولیسم هر دو کبدی است.استامینوفن به مقدار ناچیز و ایبوپروفن 99 درصد به پروتئین پلاسما پیوند می یابد.

موارد منع مصرف:

در صورت سابقه وجود آلرژیک شدید از قبیل آنافیلاکسی یا آنژیوادم ناشی از داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی منع مصرف دارد.

هشدارها:

1- استفاده بیش از حد این دارو ممکن است خطر نکروز کبدی را افزایش دهد. 

2- استامینوفن در موارد زیر باید با احتیاط مصرف شود: 

الکلیسم فعال، بیماری کبدی و هپاتیت ویروسی.

عوارض جانبی:

بثورات پوستی، درماتیت آلرژیک، اختلالات خونی، پانکراتیت حاد از عوارض مصرف طولانی مدت استامینوفن است. تهوع، اسهال و گاهی خونریزی و زخم ممکن است در اثر مصرف ایبوپروفن ایجاد شود.

تداخل دارویی:

مصرف ایبوپروفن با مهار کننده های آنزیم آنژیوتانسین سبب معکوس شدن اثر ضد فشار خون آنها شود و نارسائی کلیوی و افزایش پتاسیم خون را ایجاد کند. سیکلوسپورین، لیتیم، متوترکسات، تریامترن، آسپرین و والپروئیک اسید با ایبوپروفن موجود در این دارو تداخل دارد.

نکات قابل توصیه:

1- در صورت بروز هرگونه اختلال در بینائی باید با پزشک مشورت شود. 

2- به دلیل احتمال بروز آسیب کبدی یا کلیوی، نباید این دارو بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود.

مقدار مصرف:

دوز معمولی این دارو هر هشت ساعت یک کپسول می باشد که در صورت نیاز تحت نظر پزشک قابل افزایش است. و چون محتوی 3 دارو می باشد باید میزان دارو بر اساس هر 3 دارو سنجیده شود.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

 تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

کپسول دیپیفن

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

کپسول آریافن

داروسازی آریا [ ایران ]

 

کپسول راکسال

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

کپسول نوافن

داروسازی الحاوی [ ایران ]

 

کپسول ترینوپین

داروسازی تهران شیمی [ ایران ]

 

کپسول ریلیفن

داروسازی رازک [ ایران ]

 

کپسول رهافن

داروسازی رها [ ایران ]

 

کپسول کات پین

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

کپسول نئوفن

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

کپسول آسیفن

داروسازی سها [ ایران ]

 

کپسول فارژزیک فارابی

داروسازی فارابی [ ایران ]

کپسول فارززیک(FARGESIC)

دارویی موثر و ایده آل در کاهش دردهای خفیف تا متوسط

موارد مصرف:

-سردرد (میگیرنی،عصبی)

-دندان درد

-دردهای عصبی-ماهیچه ای

-دردهای مفصلی

-دیس منوره

( داروسازی فارابی بزرگترین‌ و مدرنترین‌ مجتمـع‌ داروسـازی‌ کشـور‌)

کپسول فارماپین

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

کپسول لومینوفن

داروسازی لقمان [ ایران ]

 

کپسول امدیفن

داروسازی مرهم دارو [ ایران ]

 

کپسول مگافن

داروسازی کیش مدیفارم [ ایران ]

 

کپسول دلتافن

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

کپسول پیکفن

فرآورده های تزریقی دارویی ایران [ ایران ]

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

DIPIFEN CAP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ARYAFEN CAP

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

RAXAL CAP

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

Novafen Capsule

داروسازی الحاوی [ IRAN ]

 

TRINOPAIN CAP

داروسازی تهران شیمی [ IRAN ]

 

RELIEFEN CAP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

RAHAFEN CAP

داروسازی رها [ IRAN ]

 

CAFIPAIN CAP

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

NEWFEN CAP

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

Acifen capsule

داروسازی سها [ IRAN ]

 

Fargesic FARABI 325/40/200 mg ORAL CAPSUL

داروسازی فارابی [ IRAN ]

کپسول فارززیک(FARGESIC)

دارویی موثر و ایده آل در کاهش دردهای خفیف تا متوسط

موارد مصرف:

-سردرد (میگیرنی،عصبی)

-دندان درد

-دردهای عصبی-ماهیچه ای

-دردهای مفصلی

-دیس منوره

( داروسازی فارابی بزرگترین‌ و مدرنترین‌ مجتمـع‌ داروسـازی‌ کشـور‌)

PHARMAPAIN CAP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

LOMINOFEN CAP

داروسازی لقمان [ IRAN ]

 

EMDIFEN CAP

داروسازی مرهم دارو [ IRAN ]

 

MEGAFEN CAP

داروسازی کیش مدیفارم [ IRAN ]

 

DELTAFEN CAP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

PICFEN CAP

فرآورده های تزریقی دارویی ایران [ IRAN ]

 

۱ نظر

اطلاعات داروی آستامینوفن کودئین دی پی Acetaminophen Codeine (قرص، کپسول)

اطلاعات داروی آستامینوفن کودئین دی پی Acetaminophen Codeine (قرص، کپسول)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Acetaminophen+Codeine

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

اطلاعات دارویی:

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو شرکت تولیدکننده توضیحات تولید کننده

استامینوفن کدئین دی پی 310میلی گرم دارو پخش - کارخانه

قرص کدامول 310میلی گرم داروسازی آریا

قرص استامینوفن کدئین البرزدارو 310میلی گرم داروسازی البرز دارو

قرص استامینوفن کدئین امین 310میلی گرم داروسازی امین

استامینوفن کدئین-اکسیر 310میلی گرم داروسازی اکسیر

استامینوفن کدئین پورسینا 310 میلی گرم داروسازی پور سینا

قرص استامینوفن کدئین تهران دارو 310میلی گرم داروسازی تهران دارو

قرص استامینوفن کدئین تهران شیمی 310 میلی گرم داروسازی تهران شیمی

قرص استامینوفن کدئین-جالینوس 310میلی گرم داروسازی جالینوس

قرص استامینوفن کدئین-حکیم 310 میلی گرم داروسازی حکیم

قرص استامینوفن کدئین خوارزمی 310میلی گرم داروسازی خوارزمی

کپسول ژلاتین استامینوفن کدئین دانا 310میلی گرم داروسازی دانا

قرص استامینوفن کدئین روزدارو 310میلی گرم داروسازی روز دارو

قرص استامینوفن سامی ساز310میلی گرم داروسازی سامی ساز

قرص استاکدین 310میلی گرم داروسازی سبحان دارو

قرص استامینوفن کدئین سها 310 میلی گرم داروسازی سها

قرص شفا-استامینوفن کدئین 310میلی گرم داروسازی شفا

قرص استامینوفن کدئین اس اچ دی 310میلی گرم داروسازی شهر دارو

قرص کداست 310میلی گرم داروسازی عبیدی

قرص استامینوفن کدئین فاخر 310میلی گرم داروسازی فاخر

استامینوفن کدئین فارماشیمی 310میلی گرم داروسازی فارماشیمی

استامینوفن کدئین لقمان 310 میلی گرم داروسازی لقمان

قرص اکسترافن 310میلی گرم داروسازی مداوا

استامینوفن کدئین ام دی 310 میلی گرم داروسازی مهر دارو

قرص استامینوفن کدئین مینا 310 میلی گرم داروسازی مینا

قرص استامینوفن کدئین-مینو 310میلی گرم داروسازی مینو

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو شرکت تولیدکننده توضیحات تولید کننده

ACETAMINOPHEN CODEINE DP (300+10)MG TAB دارو پخش - کارخانه

CODAMOL 300/10MG TAB داروسازی آریا

ACETAMINOPHEN CODEINE ALBORZDAROU (300+10)MG TAB داروسازی البرز دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE AMIN (300+10)MG TAB داروسازی امین

ACETAMINOPHEN CODEINE-EXIR (300+10)MG TAB داروسازی اکسیر

ACETAMINOPHEN CODEINE PORSINA 300/10MG TAB داروسازی پور سینا

ACETAMINOPHEN CODEINE TEHRANDAROU (300+10)MG TAB داروسازی تهران دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE TEHRANCHEMIE (300+10)MG TAB داروسازی تهران شیمی

ACETAMINOPHEN CODEINE-JALINOUS 300/10MG TAB داروسازی جالینوس

ACETAMINOPHEN CODEINE-HAKIM (300+10)MG TAB داروسازی حکیم

ACETAMINOPHEN CODEINE KHARAZMI (300+10)MG TAB داروسازی خوارزمی

ACETAMINOPHEN CODEINE DANA 300/10MG SOFT GEL CAP داروسازی دانا

ACETAMINOPHEN CODEINE RUZDAROU (300+10)MG TAB داروسازی روز دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE SAMISAZ 300/10MG TAB داروسازی سامی ساز

ACETACODIN (300+10)MG TAB داروسازی سبحان دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE SOHA (300+10)MG TAB داروسازی سها

SHAFA-ACETAMINOPHEN CODEINE (300+10)MG TAB داروسازی شفا

ACETAMINOPHEN CODEINE SHD (300+10)MG TAB داروسازی شهر دارو

CODACET (300+10)MG TAB داروسازی عبیدی

ACETAMINOPHEN CODEINE FAKHER (300+10)MG TAB داروسازی فاخر

ACETAMINOPHEN CODEINE PHARMACHEMI (300+10)MG TAB داروسازی فارماشیمی

ACETAMINOPHEN CODEINE LOGHMAN(300+10)MG TAB داروسازی لقمان

EXTRAFEN (300+10)MG TAB داروسازی مداوا

ACETAMINOPHEN CODEINE MD (300+10)MG TAB داروسازی مهر دارو

ACETAMINOPHEN CODEINE MINA (300+10)MG TAB داروسازی مینا

ACETAMINOPHEN CODEINE-MINOO (300+10)MG TAB داروسازی مینو

۰ نظر

اطلاعات داروی آستامینوفن Acetaminophen (تایلوفن، بایلنول، استاژل، روزافن، کوریزان پین)

اطلاعات داروی آستامینوفن Acetaminophen (قرص، آمپول، کپسول، سوسپانسیون، محلول، قطره، شیاف، شربت)

دانلود نرم افزار اطلاعات داروها

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Acetaminophen

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

موارد مصرف:

استامینوفن در تسکین دردهای ملایم تا متوسط و به عنوان ضد تب بکار می‌رود.

مکانیسم اثر:

این دارو با مهار ساخته شدن پروستاگلاندین‌ها موجب تب و کاهش شدت درد می‌گردد.

فارماکوکینتیک:

جذب استامینوفن از راه خواراکی سریع و کامل و از راه رکتال متغیر می‌باشد.به طور وسیعی (95% - 90)‌در کبد متابولیزه شده و دفع دارو و متابولیت‌های‌آن عمدتاً از راه ادرار صورت می‌گیرد . نیمه عمر دارو 4-1 ساعت و زمان لازم برای رسیدن به اوج اثر 3-1 ساعت می‌باشد.

موارد منع مصرف:

هشدارها:

1. در بیماران دیابتی ، احتمال مثبت شدن کاذب تست قند خون وجود دارد. 

2. از مصرف سالیسیلات‌ها یا سایر ضد التهاب‌های غیر استروئیدی همراه با استامینوفن بیش از چند روز باید خودداری شود. 

3. درموارد زیر باید با احتیاط فراوان مصرف شود: الکلسیم فعال، بیماری کبد و هپاتیت ویروسی.

عوارض جانبی:

بثورات پوستی، درماتیت آلرژیک، اختلالات خونی و پانکراتیت حاد از عوارض جانبی پس از مصرف طولانی می‌باشد. صدمات کبدی متعاقب مصرف بیش از حد آن ایجاد می‌گردد.

تداخل دارویی:

کلستیرامین جذب استامینوفن را کاهش و متو کلوپرامید موجب تسریع جذب آن می‌شود.

نکات قابل توصیه:

1. مصرف بیش از 5 نوبت در روز کودکان توصیه نمی‌شود ، مگر اینکه طبق دستور پزشک باشد. 

2. به دلیل احتمال بروز آسیب کبدی یا کلیوی ، این دارو نباید بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود.

مقدار مصرف:

قرص، محلول خوراکی، سوسپانسیون 

بزرگسالان: به عنوان ضد درد و ضد تب، 500-325 میلی گرم هر 3 ساعت یا 650-325 میلی گرم هر 4 ساعت تا زمان وجود علائم مصرف می‌شود. 

کودکان: به عنوان ضد درد و تب در کودکان تا 3 ماه 40 میلی گرم هر 4 ساعت،‌ 12-4 ماه 80میلی گرم هر 4 ساعت، 2-1 سال 120 میلی گرم هر 4 ساعت ،‌ 4-2 سال 160 میلی گرم هر 4 ساعت ، 6-4 سال 240میلی گرم هر 4 ساعت( تا زمان وجود علائم )‌، 9-6 سال320 میلی گرم هر 4 ساعت( تا زمان وجود علائم)،11-9 سال 400-320 میلی گرم هر 4 ساعت ( تا زمان وجود علایم )و 12-11 سال 480 – 320 میلی‌گرم هر 4 ساعت ( تا زمان وجود علائم) مصرف می‌شود. 

شیاف: 

بزرگسالان: به عنوان ضد درد و تب 500-325 میلی گرم هر 3 ساعت یا 650-325 میلی گرم هر 4 ساعت ( تا زمان وجود علائم)‌استعمال می‌شود. 

کودکان: به عنوان ضد درد و تب در کودکان تا 2 سال ، مقدار مصرف توسط پزشک تعیین می‌شود. برای کودکان با سن بالاتر، مقدار مصرف مشابه مقدار مصرف سایر اشکال دارویی این دارو است.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

pediatric drops:100 mg/ml 

oral solution:120 mg/5ml 

pediatric Suppository:125mg 

Oral suspension:120 mg/5 ml 

suppository : 325 mg 

tablet :325 mg , 500mg 

film coated tablet : acetaminophen 300 mg + codeine phosphate 20 mg

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

شیاف پانادول 125 میلی گرم

GSK [ فرانسه ] 

FARMACLAIR [ فرانسه ]

  راسن درمان

قرص پانادول اکسترا 500/65 میلی گرم

GSK CONSUMER HEALTHCARE [ ایرلند ]

  راسن درمان

قرص اکسدرین 250/65/250 میلی گرم

NOVARTIS CONSUMER HEALTH [ امریکا ]

  شفایاب گستر

آمپول آپوتل 150 میلی گرم/میلی لیتر 6.7 میلی لیتر

UNI-PHARMA [ یونان ]

  کویل دارو

قطره استامینوفن داروپخش 100میلی گرم/میلی لیتر

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن دی پی 125 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن دی پی 325 میلی گرم

دارو پخش - کارخانه [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-آریا 325 میلی گرم

داروسازی آریا [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-آریا 500 میلی گرم

داروسازی آریا [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن ابوریحان 325 میلی گرم

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-ا آر 125 میلی گرم

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

 

قرص استامینوفن البرزدارو 325 میلی گرم

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

قرص آلفا-استامینوفن 500 میلی گرم

داروسازی البرز دارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن الحاوی

داروسازی الحاوی [ ایران ]

 

قطره استامینوفن امین 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی امین [ ایران ]

 

شربت استامینوفن امین 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی امین [ ایران ]

 

قطره آمیفن 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی امین [ ایران ]

 

سوسپانسیون تایلوفن 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-ناژو 125 میلی گرم

داروسازی ایران ناژو [ ایران ]

 

قرص بایلنول 500 میلی گرم

داروسازی باختر بیوشیمی [ ایران ]

 

محلول استامینوفن-بهسا 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی بهسا [ ایران ]

 

قطره استامینوفن-بهسا 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی بهسا [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-بهوزان 125 میلی گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن-بهوزان 325 میلی گرم

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

قرص تاینی فن 80 میلی گرم

داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

 

قرص جویدنی تاینی فن 125 میلی گرم

داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

 

قرص جویدنی تاینی فن 160 میلی گرم

داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

 

قرص استامین 500 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قرص استامین 325 میلی گرم

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن تهران دارو 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

قطره استامینوفن تولید دارو

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

محلول استامینوفن تولیددارو 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی تولید دارو [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-جالینوس 325 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-جالینوس 500 میلی گرم

داروسازی جالینوس [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-حکیم 500 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-حکیم 325 میلی گرم

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-حکیم 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قطره استامینوفن-حکیم 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی حکیم [ ایران ]

 

قطره استامینوفن خوارزمی

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

قرص استامینوفن خوارزمی 325میلی گرم

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

شربت استامینوفن خوارزمی 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی خوارزمی [ ایران ]

 

کپسول نرم استاژل 500 میلی گرم

داروسازی دانا [ ایران ]

 

کپسول نرم استاژل 325 میلی گرم

داروسازی دانا [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن دی.بی 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی دنیای بهداشت [ ایران ]

 

کپسول نرم استاسافت 500 میلی گرم

داروسازی دی دارو سلامت [ ایران ]

 

شربت استامینوفن رازک 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی رازک [ ایران ]

 

شربت رازواستامینوفن 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی رازک [ ایران ]

 

شربت استامینوفن راموفارمین 60 میلی لیتر

داروسازی راموفارمین [ ایران ]

 

قرص استامینوفن روزدارو 325 میلی گرم

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

قرص روزافن 500 میلی گرم

داروسازی روز دارو [ ایران ]

 

شربت استامینوفن زهراوی 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی زهراوی [ ایران ]

 

قطره استامینوفن زهراوی 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی زهراوی [ ایران ]

 

قرص استامینوفن سامی ساز 500 میلی گرم

داروسازی سامی ساز [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-سبحان 500 میلی گرم

داروسازی سبحان دارو [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-سها 500 میلی گرم

داروسازی سها [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-سها

داروسازی سها [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-سها 325 میلی گرم

داروسازی سها [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-شفا 325 میلی گرم

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص استامینوفن-شفا 500 میلی گرم

داروسازی شفا [ ایران ]

 

قرص استامینوفن شهردارو 500 میلی گرم

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

قطره استامینوفن شهردارو 100میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن شهردارو 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی شهر دارو [ ایران ]

 

شربت استوفن 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

شربت اطفال کوریزان پین &فیور 120 میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی عبیدی [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-عماد 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی عماد [ ایران ]

 

محلول استامینوفن فارماشیمی 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

سوسپانسیون سوسفن 120میلی گرم/5میلی لیتر

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

شیاف اطفال استامینوفن فارماشیمی 125 میلی گرم

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

شیاف استامینوفن فارماشیمی 325میلی گرم

داروسازی فارماشیمی [ ایران ]

 

قرص استامینوفن مداوا 325 میلی گرم

داروسازی مداوا [ ایران ]

 

محلول استامینوفن مینا 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی مینا [ ایران ]

 

شربت استامینوفن مینو 60 میلی لیتر

داروسازی مینو [ ایران ]

 

کپسول ژلاتین مینوفن 500 میلی گرم

داروسازی مینو [ ایران ]

 

قرص تایلانول 500 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

سوسپانسیون استامینوفن-سی دی 120 میلی گرم/5 میلی لیتر

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قطره تایلانول 100 میلی گرم/میلی لیتر

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قرص استامینوفن کیمیدارو 325 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

 

قرص تایلانول 325 میلی گرم

داروسازی کیمیدارو [ ایران ]

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

PANADOL Suppository 125 mg

GSK [ FRANCE ] 

FARMACLAIR [ FRANCE ]

  راسن درمان

PANADOL EXTRA Tablet 500/65 mg

GSK CONSUMER HEALTHCARE [ IRELAND ]

  راسن درمان

EXCEDRIN Tablet 250/65/250 mg

NOVARTIS CONSUMER HEALTH [ USA ]

  شفایاب گستر

APOTEL Injection 150 mg/ml,6.7 ml

UNI-PHARMA [ GREECE ]

  کویل دارو

ACETAMINOPHEN DAROUPAKHSH 100MG/ML DROP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN DP 125MG SUPP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN DP 325MG SUPP

دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-ARYA 325MG TAB

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-ARYA 500MG TAB

داروسازی آریا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ABURAYHAN 325MG SUPP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-AR 125MG SUPP

داروسازی ابوریحان [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ALBORZDAROU 325MG TAB

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

ALPHA-ACETAMINOPHEN 500MG TAB

داروسازی البرز دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ALHAVI SUSP

داروسازی الحاوی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN AMIN 100MG/ML DROP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN AMIN 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

AMIPHEN 100MG/ML DROP

داروسازی امین [ IRAN ]

 

TYLOPHEN 120MG/5ML SUSP

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-NAJO 125MG SUPP

داروسازی ایران ناژو [ IRAN ]

 

BIOLENOL 500MG TAB

داروسازی باختر بیوشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHSA 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی بهسا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHSA 100MG/ML DROP

داروسازی بهسا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHVAZAN 125MG SUPP

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-BEHVAZAN 325MG SUPP

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

TINYPHEN 80MG DISPERSIBLE TAB

داروسازی تدبیر کالای جم [ IRAN ]

 

TINYPHEN 125MG ORAL DISINTEGRATING TAB

داروسازی تدبیر کالای جم [ IRAN ]

 

TINYPHEN 160MG ORAL DISINTEGRATING TAB

داروسازی تدبیر کالای جم [ IRAN ]

 

ACETAMIN 500MG TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

ACETAMIN 325MG TAB

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN TEHRANDAROU 120MG/5ML SUSP

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN TOLIDAROU DROP

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN TOLIDDAROU 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی تولید دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-JALINOUS 325MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-JALINOUS 500MG TAB

داروسازی جالینوس [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 500MG TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 325MG TAB

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 120MG/5ML SUSP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-HAKIM 100MG/ML DROP

داروسازی حکیم [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN KHARAZMI DROP

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN KHARZMI 325MG TAB

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN KHARAZMI 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی خوارزمی [ IRAN ]

 

ACETAGEL 500MG CAP(SOFT GEL)

داروسازی دانا [ IRAN ]

 

ACETAGEL 325MG CAP(SOFT GEL)

داروسازی دانا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN D.B 120MG/5ML SUSP

داروسازی دنیای بهداشت [ IRAN ]

 

ACETASOFT 500MG CAP(SOFT GEL)

داروسازی دی دارو سلامت [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN RAZAK 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

RAZOACETAMINOPHEN 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی رازک [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN RAMOPHARMIN 60ML SYRUP

داروسازی راموفارمین [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN RUZDAROU 325MG TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

RUZAPHEN 500MG TAB

داروسازی روز دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ZAHRAVI 120MG/5ML SYRUP

داروسازی زهراوی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN ZAHRAVY 100MG/ML DROP

داروسازی زهراوی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SAMISAZ 500MG TAB

داروسازی سامی ساز [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOBHAN 500MG TAB

داروسازی سبحان دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOHA 500MG TAB

داروسازی سها [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOHA SUSP

داروسازی سها [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SOHA 325MG TAB

داروسازی سها [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SHAFA 325MG TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-SHAFA 500MG TAB

داروسازی شفا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SHAHRDAROU 500MG TAB

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SHAHRDAROU 100MG/ML DROP

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN SHAHREDAROU 120MG/5ML 120ML SUSP

داروسازی شهر دارو [ IRAN ]

 

ACETOPHEN 120MG/5ML 60ML SYRUP

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

CHILDREN CORIZAN PAIN & FEVER 120MG/5ML 120ML SYRU

داروسازی عبیدی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-EMAD 120MG/5ML 120ML SUSP

داروسازی عماد [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN PHARMACHEMIE 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

SUSFEN 120MG/5ML SUSP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN PHARMACHEMI 125MG PED SUPP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN PHARMACHEMI 325MG SUPP

داروسازی فارماشیمی [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN MODAVA 325MG TAB

داروسازی مداوا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN MINA 120MG/5ML 60ML SOL

داروسازی مینا [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN MINOO 60ML SYRUP

داروسازی مینو [ IRAN ]

 

MINOPHEN 500MG SOFT GEL CAP

داروسازی مینو [ IRAN ]

 

TYLANOL 500MG TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN-CD 120MG/5ML SUSP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

TYLANOL 100MG/ML DROP

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

ACETAMINOPHEN CHIMIDAROU 325MG TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

 

TAYLANOL 325MG TAB

داروسازی کیمیدارو [ IRAN ]

۱ نظر

اطلاعات داروی ای سی ای ACA (آ سی آ، آکسار AXAR) (قرص)

اطلاعات داروی ای سی ای ACA (آ سی آ، آکسار AXAR) (قرص)
مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir
نام علمی دارو: ACA
گروه دارویی:
Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 
موارد مصرف:
ترکیب استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک برای تسکین درد‌های خفیف تا متوسط ناشی از سردرد‌های میگرنی و کاهش تب بکار می‌رود. کافئین موجود در این فرآورده از بروز گیجی و عوارض ثانویه آن در سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.
مکانیسم اثر:
کافئین محرک خفیف دستگاه عصبی مرکزی است و عروق خونی مغزی را تنگ می کند و این اثر ممکن است به رفع سردرد کمک نماید . اثرات ضد درد و ضد التهاب این دارو نیز مربوط به استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک می‌باشد.
فارماکوکینتیک:
کافئین به خوبی از مجرای گوارشی جذب می‌شود . اتصال آن به پروتئین‌های پلاسما کم است . متابولیسم آن کبدی بوده و نیمه عمر آن 4-3 ساعت است . استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک نیز به خوبی از دستگاه گوارش جذب می‌گردند جذب اسید استیل سالیسیلیک با غذا کاهش می‌یابد . نیمه عمر آن در حدود 20-15 دقیقه است و متابولیسم هر دو دارو کبدی است . استامینوفن به میزان بسیار ناچیز و آسپیرین به میزان بسیار زیاد به پروتئین پلاسما پیوند می‌یابند . اوج غلظت پلاسمایی آسپیرین 2-1 ساعت و استامینوفن 2-5/. ساعت پس از مصرف می‌باشد . هر سه ترکیب از طریق کلیه دفع می‌شوند.
موارد منع مصرف:
آسپیرین در صورت احتمال بروز خونریزی ، در بیماری هموفیلی ، آنژیوادم، آنافیلاکسی یا وجود واکنشهای آلرژیک شدید به آسپیرین یا سایرNSAID ها و اولسرهای خونریزی دهنده نباید مصرف گردد.
هشدارها:
  1. مصرف ترکیب استامینوفن و اسید استیل سالیسیلیک در کودکان مورد بحث است و بسیاری از پزشکان مصرف این فرآورده را در کودکان کمتر از 12 سال توصیه نمی‌کنند. 
  2. استفاده بیش از حد این دارو ممکن است خطر نکروز کبدی را افزایش دهد. 
  3. استامینوفن در موارد زیر باید با احتیاط فراوان مصرف شود: الکسیم فعال، بیماری کبد و هپاتیت ویروسی. 
  4. آسپیرین در موارد زیرباید با احتیاط فراوان مصرف شود: آسم، آلرژی و پولیپ بینی به علت حساسیت به آسپیرین، قرحه گوارشی و گاستریت.
عوارض جانبی:
تحریک معده، سوزش سر دل یا سوء هاضمه ، تهوع، استفراغ و درد معده از عوارض اسید استیل سالیسیلیک می‌باشند.
تداخل دارویی:
با مصرف همزمان اسید استیل سالیسیلیک و استامینوفن احتمال بروز نفروپاتی بیشتر می‌شود. مصرف همزمان گلوکوکورتیکوئیدها میزان غلظت پلاسمایی اسید استیل سالیسیلیک را کاهش می‌دهد و احتمال ایجاد خیز را با این دارو افزایش می‌دهد. داروهای سمی برای عصب هشتم شنوایی می‌تواند اثرات سمی اسید استیل سالیسیلیک را بر روی عصب افزایش دهند. مصرف همزمان استامینوفن با داروهای القاء کننده آنزیمی و همچنین داروهای سمی برای کبد می‌تواند سمیت کبدی آن را افزایش دهد . مصرف همزمان کافئین با سایر داروهای محرک دستگاه عصبی مرکزی ممکن است منجر به تحریک بیش از حد CNS و بروز عصبانیت ، تحریک پذیری یا کم خوابی گردد. کافئین می‌تواند دفع ادراری لیتیم را افزایش دهد.بنابراین بر غلظت درمانی آن اثر می‌گذارد . مصرف همزمان مهار کننده‌های مونوآمین اکسیداز می‌تواند اثرات مقلد سمپاتیک کافئین را افزایش داده و منجر به بروز آریتمی خطرناک قلبی و یا افزایش شدید فشار خون گردد.
نکات قابل توصیه:
  1. این دارو در کودکانی که نشانه‌های آنفلوانزا یا آبله مرغان دارند. نباید بدون مشورت با پزشک تجویز شود. 
  2. برای کاهش عوارض با غذا و همراه یک لیوان آب مصرف گردد. 
  3. در صورتیکه عوارض بیماری و یا تب طی 3 روز کاهش نیافت، باید به پزشک مراجعه گردد. 
  4. پنج روز قبل از جراحی از مصرف آن باید خودداری گردد. 
  5. این ترکیب نباید بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود( به علت احتمال بروز آسیب کبدی با استامینوفن یا مسمومیت مجرای گوارش با آسپیرین)‌، مگر اینکه با پزشک مشورت گردد. در کودکان حداکثر5 نوبت در روز این ترکیب می توان استفاده نمود. 
  6. مراجعه منظم به پزشک در صورت نیاز به مصرف طولانی مدت دارو با مقادیر زیاد، ضروری است. 
  7. از مصرف سایر فرآورده‌های حاوی الکل ، استامینوفن یا اسید استیل سالیسیلیک باید خودداری نمود. 
  8. بدون مشورت با پزشک ، نباید از این ترکیب برای درمان بیماری‌های روماتیسمی یا التهابی شدید یا مزمن استفاده نمود.
مقدار مصرف:
بزرگسالان : یک قرص هر 3 ساعت مصرف می‌شود. حداکثر مقدار مصرف در بزرگسالان هشت قرص در روز است. 
کودکان: زیر 3 سال با نظر پزشک تجویز می‌گردد. از سنین 2 تا 12 سال از یک سوم تا یک قرص هر 6-4 ساعت مصرف می‌شود.
مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir
اشکال دارویی:
tablet: Acetaminophen 162.5mg + A.S.A 32 mg + Caffeine 32.5 mg
 تولیدات  این دارو (نام های فارسی):
نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده
قرص آ سی آ داروپخش
دارو پخش - کارخانه [ ایران ]
 
قرص آ سی آ البرزدارو
داروسازی البرز دارو [ ایران ]
 
قرص آکسار
داروسازی تولید دارو [ ایران ]
تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):
نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده
ACA DAROUPAKHSH TAB
دارو پخش - کارخانه [ IRAN ]
 
ACA ALBORZDAROU TAB
داروسازی البرز دارو [ IRAN ]
 
AXAR TAB
داروسازی تولید دارو [ IRAN ]
۰ نظر

اطلاعات داروی بنزیدامین Benzydamine (بنزیلاژین BENZYLAGINE، بنزیلامین، بنزاسول BENZASOL) (محلول دهان شوی)

اطلاعات داروی بنزیدامین Benzydamine (بنزیلاژین BENZYLAGINE، بنزیلامین، بنزاسول BENZASOL) (محلول دهان شوی)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Benzydamine Hydrochloride

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

 

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

ضد التهاب موضعی (ضد التهابی غیر استروئیدی). 

به فرم موضعی روی پوست در غلظت های 3-5% اختلالات ماسکواسکلتال دردناک به کار می رود. همچنین دارو به صورت دهان شویه یا اسپری در غلظت های 0.15% برای کاهش التهاب دهان و گلو به کار می رود.

مکانیسم اثر:

دارو به طور انتخابی به بافت های ملتهب باند می شود (مهارکننده پروستاگلاندین سنتتاز) و بر خلاف دیگر NSAIDs سبب مهار سیکلواکسیژناز یا لیپواکسیژناز نمی شود.

فارماکوکینتیک:

موارد منع مصرف:

هشدارها:

عوارض جانبی:

اریتما، راش، فوتوسنسیویتی، بی حسی یا احساس سوزش در دهان

تداخل دارویی:

نکات قابل توصیه:

مقدار مصرف:

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

دهان شویه بنزیلاژین 120 میلی لیتر

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

دهان شویه بنزیلامین-بهوزان 0.15% 120 میلی لیتر

داروسازی بهوزان [ ایران ]

 

دهان شویه بنزاسول 0.15% 120 میلی لیتر

داروسازی تهران دارو [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

BENZYLAGINE 120ML MOUTHWASH

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

BENZYDAMINE-BEHVAZAN 0.15% 120ML MOUTH WASH

داروسازی بهوزان [ IRAN ]

 

BENZASOL 0.15% 120ML MOUTH WASH

داروسازی تهران دارو [ IRAN ]

۰ نظر

اطلاعات داروی بوپرنورفین Buprenorphine (بوپرکسین BUPREXIN) (قرص، آمپول)

اطلاعات داروی بوپرنورفین Buprenorphine (بوپرکسین BUPREXIN) (قرص، آمپول)

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

نام علمی دارو: Buprenorphine

گروه دارویی: Analgesics Anti- inflammatory Drugs and Antipyretics 

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

مصرف در بارداری:

موارد مصرف:

این دارو به عنوان ضد درد برای تسکین‌دردهای متوسط تا شدید و نیز قبل از عمل جراحی تجویز می‌شود.

مکانیسم اثر:

این دارو با تأثیر بر گیرنده‌های اپیوئیدی در CNS، روند مؤثر بر ادراک درد و پاسخ به درد را تغییر می‌دهد . ممکن است تا اندازه‌ای سبب تغییراتی در آزاد شدن واسطه‌های عصبی مختلف از اعصاب‌آورانی شود که به محرک‌های دردزا حساس هستند.

فارماکوکینتیک:

غلظت پلاسمایی این دارو 5 دقیقه پس از تزریق عضلانی به حداکثر می‌رسد. نیمه عمر دارو حدود 3 ساعت است. متابولیسم دارو کبدی است . جذب دارو از راه عضلانی بسیار سریع بوده و پیوند دارو به پروتئین‌های پلاسما بسیار زیاد است. دارو عمدتا از راه صفرا و مدفوع دفع می‌گردد.

موارد منع مصرف:

در صورت وجود اسهال به دلیل مسمومیت‌و ضعف شدید تنفسی، نباید مصرف شود.

 هشدارها:

1.درموارد کاهش فشار خون ، کم‌کاری تیروئید، آسم و کاهش ذخیره‌تنفسی باید با احتیاط فراوان مصرف شود. 

2. برخلاف بیشتر داروهای اپیوئیدی فقط بخشی از اثرات این دارو توسط نالوکسون خنثی می‌شود. 

3. از مصرف این دارو در موقع حمله آسمی باید اجتناب شود. 

4. مصرف این دارو در معتادان به مواد شبه مرفین می‌تواند موجب بروز علائم سندرم قطع دارو مخدر گردد.

عوارض جانبی:

تهوع و استفراغ(بخصوص در شروع مصرف دارو)، یبوست و خواب‌آلودگی از عوارض جانبی دارو هستند. مقادیر زیاد این دارو موجب تضعیف تنفسی و افت فشار خون، اشکال در ادرار کردن، اسپاسم مجاری ادراری و صفراوی ، خشکی دهان ، تعریق، سردرد، برافروختگی صورت، سرگیجه،کاهش ضربان قلب، تپش‌قلب، افت فشار خون وضعیتی، کاهش دمای بدن، هذیان، تنگی‌مردمک چشم، خماری، تغییر خلق وخو، وابستگی ، بثورات جلدی، کهیر و خارش می‌شود.

 تداخل دارویی:

داروهای ضد جنون اثرات تسکین‌دهنده و کاهش فشار خون این دارو را افزایش می‌دهند. داروهای ضد اضطراب اثر تسکین‌بخش این دارو را افزایش می‌دهند. این دارو با اثرات گوارشی متوکلوپرامید و سیزاپراید مقابله می‌کند.

نکات قابل توصیه:

1. این دارو نباید بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود. 

2. در صورت عدم حصول پاسخ درمانی مطلوب پس از چند هفته، مقدار مصرف دارو بدون مشورت با پزشک نباید افزایش یابد. 

3. از مصرف فرآورده‌های حاوی الکل و سایر داروهای مضعف CNS با این دارو باید خودداری شود. 

4. در صورت بروز سرگیجه خواب‌آلودگی و منگی یا احساس سرخوشی ، باید احتیاط نمود. 

5. قبل از قطع مصرف دارو، باید با پزشک مشورت شود. قطع تدریجی مصرف دارو ممکن است لازم باشد.

مقدار مصرف:

خوراکی: 

بزرگسالان: مقدار 400-200 میکرگرم هر 8-6 ساعت از راه زیرزبانی مصرف می‌شود. 

کودکان: در کودکان با وزن 25-16 کیلو‌گرم، مقدار 100میکر‌وگرم ، در کودکان 5/37-25 کیلو‌گرم مقدار 200 میکروگرم و در کودکان 50-5/37 کیلوگرم مقدار 300-200میکروگرم مصرف می‌شود. 

تزریقی: 

بزرگسالان: مقدار 3/0 میلی‌گرم حداقل هر6 ساعت در صورت نیاز تزریق عضلانی یا وریدی آهسته می‌شود. در صورت نیاز ، مقدار 3/0 میلی‌گرم 60-30 دقیقه پس از مقدار اولیه، مصرف می‌شود. 

کودکان: در کودکان 12-2 سال، mcg/kg6-2 هر 6-4 ساعت در صورت نیاز تزریق عضلانی یا وریدی عضلانی یا وریدی آهسته می‌شود.

مشخصات و اطلاعات داروها - www.daruyab.blog.ir

اشکال دارویی:

Sublingual Tablet/Capsule :0.4mg 

Injection: 0.3mg/ml

تولیدات  این دارو (نام های فارسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

قرص بوپرونورفین-اکسیر 8 میلی گرم

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

قرص زیرزبانی بوپرنرفین-اکسیر 0.4 میلی گرم

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

آمپول بوپرنورفین-اکسیر 0.3 میلی گرم/1میلی لیتر

داروسازی اکسیر [ ایران ]

 

قرص بوپرونورفین-سها 8 میلی گرم

داروسازی سها [ ایران ]

 

قرص زیرزبانی بوپرنورفین-سها 2 میلی گرم

داروسازی سها [ ایران ]

 

قرص زیر زبانی بوپرکسین 2 میلی گرم

داروسازی مهر دارو [ ایران ]

 

قرص زیر زبانی بوپرکسین 8 میلی گرم

داروسازی مهر دارو [ ایران ]

 

قرص زیر زبانی بوپرکسین 0.4 میلی گرم

داروسازی مهر دارو [ ایران ]

 

تولیدات  این دارو (نام های انگلیسی):

نام تجاری دارو تولیدکننده [کشور] توضیحات وارد کننده

BUPRENORPHINE-EXIR 8MG SL TAB

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

BUPRENORPHINE-EXIR 0.4MG SL TAB

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

BUPRENORPHINE-EXIR 0.3MG/1ML AMP

داروسازی اکسیر [ IRAN ]

 

BUPRENORPHINE-SOHA 8MG SL TAB

داروسازی سها [ IRAN ]

 

BUPRENORPHINE-SOHA 2MG SL TAB

داروسازی سها [ IRAN ]

 

BUPREXIN 2MG SL TAB

داروسازی مهر دارو [ IRAN ]

 

BUPREXIN 8MG SL TAB

داروسازی مهر دارو [ IRAN ]

 

BUPREXIN 0.4MG SL TAB

داروسازی مهر دارو [ IRAN ]

۰ نظر

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر